Porsche Experience Center w Atlancie za $100 mln już otwarte!

Fani Porsche ze Stanów Zjednoczonych mają swoje nowe, ulubione miejsce na mapie. 7 maja w Atlancie otworzono Porsche Experience Center. 

fot. worldcarfans.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 260 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Jeśli myślicie, że to tylko kolejny ekskluzywny salon z kawałkiem toru, to jesteście w lekkim błędzie. Kosztująca niemal $100 mln inwestycja jest także siedzibą północnoamerykańskiego oddziału Porsche. Nie można nie wspomnieć, że obiekt znajdujący się na obszarze ponad 10 hektarów jest największą inwestycją tego producenta, jaką zrealizował poza granicami swojego rodzimego kraju.

fot. worldcarfans.com
fot. worldcarfans.com
   

Poza siedzibą amerykańskiego oddziału marki, obiekt mieści również również galerię klasycznych aut, centrum renowacji, centrum „wydajności ludzkiej”, symulator jazdy, ogromne powierzchnie konferencyjne oraz restaurację. W takim miejscu nie mogło też zabraknąć toru, który mierzy tutaj niemal 10 km długości i podzielony jest na 6 różnych modułów, mających na celu sprawdzić jak i doszlifować umiejętności kierowców zasiadających za kierownicą samochodów Porsche.

Szefostwo koncernu podkreśla, że jest to niezwykle ważny krok w historii Porsche, który podkreśla status marki w USA. Przewiduje się, że każdego roku ich centrum zostanie odwiedzone przez około 30 tys. gości. 

Zobacz również:
REKLAMA