Porsche Janis Joplin sprzedane!

Ten samochód, zupełnie tak jak jego właścicielka, to prawdziwa legenda. Psychodeliczne Porsche 356 C należące do królowej rocka znalazło nowego nabywcę za rekordową kwotę.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 470 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Wygląda na to, że Porsche 356 C 1600 SC z 1964 roku należące do Janis Joplin będzie najdrożej sprzedanym egzemplarzem w historii. Kilka dni temu podczas aukcji w Nowym Jorku egzemplarz pomalowany w psychodelicznych barwach był obiektem zainteresowań aż siedmiu uczestników. Walka o samochód trwała dość długo, aż dobiła do astronomicznej kwoty 1,76 mln dolarów. To grubo powyżej oszacowania domu aukcyjnego, które liczyło na kwoty rzędu 400-600 tys. dolarów.

REKLAMA

Janis Joplin nabyła ten samochód w 1968 roku i od razu przekazała go w ręce Dave`a Richardsa, który zajął się tuningiem optycznym samochodu. Na jego karoserii pojawiło się malowanie w psychodelicznych kolorach nazwane "Historią Wszechświata". Dzięki temu samochód jest jedyny w swoim rodzaju.

Po śmierci Janis Joplin samochód trafił w ręce muzeum Rock and Rolla w Cleveland, gdzie było eksponowane przez ponad dwie dekady. Jakiś czas temu rodzeństwo Joplin, które było spadkobiercami samochodu postanowiło przekazać je na aukcję.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA