[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Porsche Macan - Paris Motor Show 2018

Duży face lifting karoserii i niewielki "upgrade" wnętrza - oto odświeżony Macan. Samochód otrzymał nowe lakiery nadwozia i system multimedialny oraz ciekawe tylne lampy.

Porsche Macan - Paris Motor Show 2018 Porsche Macan - Paris Motor Show 2018

Za modelem Macan stoi historia prawdziwego sukcesu. Od 2014 r. Porsche sprzedało ponad 350 tys. sztuk tego kompaktowego SUV-a. Z wynikiem już ponad 100 tys. dostarczonych egzemplarzy model ten jest szczególnie popularny na rynku chińskim, gdzie debiutuje jego przeprojektowane wcielenie.

Odświeżony Porsche Macan na pierwszy rzut oka niewiele różni się od obecnego modelu. Ale do tego przecież Porsche przyzwyczaiło nas przez lata, w przypadku kultowej serii 911, ale też i kolejnych, nowszych samochodów. Zmiany są mało zauważalne, ale za to odczuwalne dla kierowcy. Na pewno najbardziej rzucającym się w oczy elementem nadwozia, który zmienił się w stosunku do dotychczasowej wersji, są tylne światła z trójwymiarowym, diodowym pasem świetlnym. Technika LED standardowo jest również obecna w reflektorach głównych.

REKLAMA

Porsche Macan - Paris Motor Show 2018 Porsche Macan - Paris Motor Show 2018

Wśród nowych elementów wymienić trzeba to, co kierowca zastanie w środku. A tutaj, w znajomo wyglądającym kokpicie, pojawia się opcjonalna sportowa kierownica GT, nawiązująca do serii 911. W ramach dostępnego za dopłatą pakietu Sport Chrono kierownica zostaje wyposażona w przełącznik trybów jazdy i przycisk Sport Response. Nowe są kolory nadwozia, takie jak „Miami Blue”, „Mamba Green Metallic”, „Dolomite Silver Metallic” i „Crayon”.

Porsche wykorzystało lifting modelu także jako okazję do wprowadzenia kolejnych systemów wspomagających. Nowy asystent jazdy w korku Traffic Jam Assist, obejmujący adaptacyjny tempomat, zapewnia prowadzenie przy prędkościach do 60 km/h. System ten nie tylko przyspiesza i hamuje, ale pomaga też w kierowaniu podczas jazdy w korku lub wolno poruszającym się strumieniu pojazdów.

REKLAMA

Porsche Macan - Paris Motor Show 2018 Porsche Macan - Paris Motor Show 2018

Nowy jest system Porsche Communication Management (PCM), który zapewnia pełną łączność i liczne cyfrowe funkcje. Powyżej konsoli środkowej znajduje się ekran dotykowy Full HD o przekątnej zwiększonej z 7 do 11 cali. Przeprojektowane zostały również otwory wentylacyjne, znajdujące się teraz poniżej środkowego ekranu. Każdy egzemplarz modelu Macan jest wyposażony w moduł Connect Plus, dzięki czemu standardowo oferuje kompleksową łączność. Moduł ten umożliwia działanie różnych cyfrowych funkcji i usług, takich jak inteligentna obsługa głosowa oraz informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym – to elementy należące do seryjnego systemu nawigacji online.

REKLAMA

Porsche Macan - Paris Motor Show 2018 Porsche Macan - Paris Motor Show 2018

Inżynierowie zajęli się też poprawkami podwozia. Precyzyjne zestrojenie układu jezdnego ma zapewniać większą neutralność prowadzenia przy zachowaniu stabilności i zwiększeniu komfortu. I chociaż to nietypowe w segmencie SUV-ów, Macan nadal ma mieszane ogumienie – o różnych szerokościach – na przedniej i tylnej osi. Macan zaprezentowany w Szanghaju będzie oferowany na razie wyłącznie w Państwie Środka. W późniejszych miesiącach tego roku podążą za nim inne wersje oraz rynki.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA