Porsche Macan S z nowym silnikiem – cena

Porsche wprowadza nowy silnik dla modelu Macan S. Jest to ponad 350-konne V6 turbo.

Porsche Macan S 2018 facelift Materiały prasowe
Porsche Macan S 2018 facelift
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 273 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche wzbogaca swoją ofertę o mocny wariant Macan S z nową, 3-litrową jednostką V6 turbo. Motor wyposażony jest w filtr cząstek stałych. Silnik generuje 354 KM mocy i maksymalny moment obrotowy na poziomie 480 Nm. To wyniki o 14 KM oraz o 20 Nm większe, niż wcześniej.

Z opcjonalnym pakietem Sport Chrono nowy Macan S przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 5,1 s. To o jedną dziesiątą sekundy szybciej od poprzednika. Niewiele, ale jednak. Prędkość maksymalna samochodu wynosi 254 km/h.

Nowy Macan S jest ponadto wyposażony we wszystkie innowacje znane z najnowszej generacji modelu Macan, w tym LED-owy pas świetlny z tyłu i nowy, w pełni skomunikowany system Porsche Communication Management z 10,9-calowym ekranem dotykowym.

Zobacz także: znów zatankujemy na CPN - marka powraca

Wróćmy na moment do silnika, bo to on gra tutaj pierwsze skrzypce. Jest to 3-litrowy motor V6 turbo z turbosprężarką zlokalizowaną w rozwidleniu głowic. Co to daje? Pozwala skrócić bieg spalin między komorami spalania a sprężarką, czego skutkiem jest natychmiastowa reakcja na wciśnięcie pedału gazu.

Porsche Macan S 2018 facelift Materiały prasowe
Porsche Macan S 2018 facelift

Nowa turbosprężarka typu twin-scroll zapewnia przy tym wysoki moment obrotowy już przy niskich prędkościach obrotowych silnika. Dodajmy, że technika „twin-scroll” polega na tym, że strumienie spalin trafiają na wirnik turbiny dwoma oddzielnymi kanałami. Ma to ograniczyć jakiekolwiek zaburzenia cyklu doładowania.

Dodatkowo udoskonalona została geometria komory spalania, a pośrodku umieszczono wtryskiwacz, co zapewnia efektywne przygotowanie mieszanki paliwowej. Oprócz zwiększenia mocy uzyskiwanej z litra pojemności – ze 113 do 118 KM – zmniejszony został poziom emisji spalin.

Zobacz także: Skoda Scala - oficjalna premiera kompaktu

W ramach przeprowadzonego liftingu Porsche Macan S ma zmienione ustawienia zawieszenia. SUV korzysta przy tym z mieszanego ogumienia (inny rozmiar z tyłu, inny z przodu) i napędu na obie osie z Porsche Traction Management (PTM). Z przodu stalowe „widelce” sprężyn zastąpiono elementami z aluminium.

Porsche Macan S 2018 facelift Materiały prasowe
Porsche Macan S 2018 facelift

Tak jak wcześniej, na życzenie dostępny jest system adaptacyjnej kontroli tłumienia Porsche Active Stability Management (PASM), zawieszenie pneumatyczne z regulacją prześwitu, ze zoptymalizowanymi tłokami i nową hydrauliką amortyzatorów oraz Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus).

Spośród nowych opcji klienci wybrać mogą natomiast sportową kierownicę GT, znaną z modelu 911, jonizator powietrza i podgrzewaną przednią szybę, czy asystenta jazdy w korku – Traffic Jam Assist.

Nowe Porsche Macan można już zamawiać. Cena modelu S rozpoczyna się od poziomu 303 660 złotych. Bazowy Porsche Macan kosztuje natomiast od 248 800 złotych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA