Porsche Macan po face liftingu – premiera

Porsche Macan debiutuje w odświeżonej wersji, z lepszymi osiągami i wyostrzoną stylistyką. Każda z oferowanych odmian ma teraz więcej mocy niż dotychczas.

Porsche Macan GTS facelift 2021 fot. materiały prasowe
Porsche Macan GTS facelift 2021
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 257 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche Macan face lifting – silniki

Zacznijmy od układów napędowych, bo co jak co, ale samochody Porsche muszą mieć „konkret” pod maską. Nie inaczej będzie w przypadku odświeżonego Porsche Macana. Na początek Macan GTS, który z 2,9-litrowego silnika V6 biturbo wyciska teraz aż o 60 KM więcej – maksymalnie 440 KM. Optymalny przebieg krzywej momentu obrotowego poprawia elastyczność i pomaga osiągnąć pierwszą setkę w zaledwie 4,3 sekundy – dla modelu doposażonego w pakiet Sport Chrono. Maksymalna prędkość GTS-a to 272 km/h.

REKLAMA

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Dalej jest Macan S, który ma pod maską ten sam motor V6 biturbo o pojemności 2,9 litra i generuje on o 26 KM więcej niż poprzednio. Maksymalna moc 380 KM pozwala katapultować SUV-a od 0 do 100 km/h w 4,6 sekundy i osiągnąć maksymalną prędkość 259 km/h.

Porsche Macan GTS facelift 2021fot. materiały prasowe
Porsche Macan GTS facelift 2021

Na samym dole oferty mamy nowo opracowany turbodoładowany silnik czterocylindrowy, który z mocą 265 KM oferuje wcale sportowe osiągi, jak 6,2 sekundy potrzebne na sprint od 0 do 100 km/h i maksymalną prędkość 232 km/h. Wszystkie silniki połączone są z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią PDK i mają napęd na cztery koła, wspierany systemem Porsche Traction Management.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Porsche Macan face lifting – zawieszenie

Porsche Macan S facelift 2021fot. materiały prasowe
Porsche Macan S facelift 2021

Odnowiony Porsche Macan oferuje podobnie szeroki zakres opcji związanych z zawieszeniem, które zostało dostrojone na nowo, pod kątem lepszej informacji zwrotnej dla kierowcy i lepszego prowadzenia, choć przecież już obecnie oferowanemu modelowi nie można w tej kwestii nic zarzucić.

W przypadku Macana GTS z kolei mamy nowość – oferowane już w standardzie pneumatyczne zawieszenie, które zmniejsza prześwit o 10 mm. To rozwiązanie zapewnia o 10 proc. większa sztywność przedniej i o 15 proc. większą sztywność tylnej osi w porównaniu do poprzednika. Z kolei opcjonalny pakiet GTS Sport jeszcze mocniej zwiększa potencjał samochodu, dodając m.in. 21-calowe felgi GT z wyczynowymi oponami, pakiet Sport Chrono oraz system PTV Plus (Porsche Torque Vectoring).

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Macan face lifting – stylistyka

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Porsche Macan zyskało bardziej wyrazistą stylistykę nadwozia, z przeprojektowanym pasem przednim, dającym wrażenie lepszego osadzenia na drodze. W wersji GTS dodatkowo centralna część przodu wyróżnia się czarnym wykończeniem. Z kolei tył ma m.in. nowy wzór dyfuzora.

Porsche Macan GTS Sport Package facelift 2021fot. materiały prasowe
Porsche Macan GTS Sport Package facelift 2021

Dodano także nowe kolory nadwozia – Papaya Metallic i Gentian Blue Metallic czy Python Green specjalnie dla Macana z pakietem GTS Sport. Większe są też teraz standardowo montowane koła – dla Macana są to co najmniej 19-calowe obręcze, dla Macana S minimum to 20 cali, zaś GTS jeździ standardowo na kołach 21-calowych.

Porsche Macan GTS Sport Package facelift 2021fot. materiały prasowe
Porsche Macan GTS Sport Package facelift 2021

Zmiany objęły też kabinę, z przeprojektowaną konsolą środkową i nową koncepcją jej obsługi. Dotykowe przyciski na gładkiej powierzchni dają wrażenie większej elegancji i wyglądają po prostu dobrze. Dodajmy, że w standardzie montowany jest teraz analogowy zegarem na szczycie deski rozdzielczej, a kierownica GT Sport pochodzi wprost z modelu 911.

Dostępność nowego Porsche Macana to październik tego roku. W Niemczech ceny startują od 63 tys. euro za Macana, 71,7 tys. euro za Macana S i 88,3 tys. euro za model Macan GTS.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA