REKLAMA

Porsche Macan po liftingu – znamy cenę

Zaprezentowany w Szanghaju, a potem w Paryżu, Porsche Macan po face liftingu wszedł już do polskich salonów. Znamy jego cenę.

Porsche Macan 2018 facelift Materiały prasowe
Porsche Macan 2018 facelift, fot. Porsche
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 257 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Za modelem Macan stoi historia prawdziwego sukcesu. Od 2014 r. Porsche sprzedało ponad 350 tys. sztuk tego kompaktowego SUV-a. Z wynikiem już ponad 100 tys. dostarczonych egzemplarzy model ten jest szczególnie popularny na rynku chińskim, gdzie zadebiutowało jego przeprojektowane wcielenie.

Europejska premiera Macana miała natomiast miejsce w Paryżu. SUV pojawił się tam z 4-cylindrowym benzynowym silnikiem turbo o pojemności 2 litrów. Jednostka generuje moc 245 KM i maksymalny moment obrotowy 370 Nm. W połączeniu z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową PDK kompaktowy SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,7 s i osiąga prędkość maksymalną 225 km/h.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Macan 2018 facelift Materiały prasowe
Porsche Macan 2018 facelift, fot. Porsche

Odświeżony Porsche Macan na pierwszy rzut oka niewiele różni się od obecnego modelu. Ale do tego przecież Porsche przyzwyczaiło nas przez lata, w przypadku kultowej serii 911, ale też i kolejnych, nowszych samochodów. Zmiany są mało zauważalne, ale za to odczuwalne dla kierowcy.

Na pewno najbardziej rzucającym się w oczy elementem nadwozia, który zmienił się w stosunku do dotychczasowej wersji, są tylne światła z trójwymiarowym, diodowym pasem świetlnym. Technika LED standardowo jest również obecna w reflektorach głównych.

REKLAMA

Porsche Macan 2018 facelift Materiały prasowe
Porsche Macan 2018 facelift, fot. Porsche

Wśród nowych elementów wymienić trzeba to, co kierowca zastanie w środku. A tutaj, w znajomo wyglądającym kokpicie, pojawia się opcjonalna sportowa kierownica GT, nawiązująca do serii 911. W ramach dostępnego za dopłatą pakietu Sport Chrono kierownica zostaje wyposażona w przełącznik trybów jazdy i przycisk Sport Response.

Zobacz także: Porsche Panamera GTS - znamy cenę

Porsche wykorzystało lifting modelu także jako okazję do wprowadzenia kolejnych systemów wspomagających. Nowy asystent jazdy w korku Traffic Jam Assist, obejmujący adaptacyjny tempomat, zapewnia prowadzenie przy prędkościach do 60 km/h. System ten nie tylko przyspiesza i hamuje, ale pomaga też w kierowaniu podczas jazdy w korku lub wolno poruszającym się strumieniu pojazdów.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Macan 2018 facelift Materiały prasowe
Porsche Macan 2018 facelift, fot. Porsche

Nowy jest system Porsche Communication Management (PCM), który zapewnia pełną łączność i liczne cyfrowe funkcje. Powyżej konsoli środkowej znajduje się ekran dotykowy Full HD o przekątnej zwiększonej z 7 do 11 cali. Przeprojektowane zostały również otwory wentylacyjne, znajdujące się teraz poniżej środkowego ekranu.

Każdy egzemplarz modelu Macan jest wyposażony w moduł Connect Plus, dzięki czemu standardowo oferuje kompleksową łączność. Moduł ten umożliwia działanie różnych cyfrowych funkcji i usług, takich jak inteligentna obsługa głosowa oraz informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym – to elementy należące do seryjnego systemu nawigacji online.

REKLAMA

Porsche Macan 2018 facelift Materiały prasowe
Porsche Macan 2018 facelift, fot. Porsche

Inżynierowie zajęli się też poprawkami podwozia. Precyzyjne zestrojenie układu jezdnego ma zapewniać większą neutralność prowadzenia przy zachowaniu stabilności i zwiększeniu komfortu. I chociaż to nietypowe w segmencie SUV-ów, Macan nadal ma mieszane ogumienie – o różnych szerokościach – na przedniej i tylnej osi.

Nowe Porsche Macan można zamawiać już w Porsche Centrach. Produkowany w fabryce Porsche w Lipsku kompaktowy SUV jest dostępny w cenie od 248 800 złotych. Standardowa specyfikacja została wzbogacona o LED-owe przednie reflektory, nowy system PCM z nawigacją online oraz Connect Plus, a także o układ antywłamaniowy z nadzorem kabiny.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA