REKLAMA

Porsche Mission E Cross Turismo trafi do produkcji

Koncepcyjny model Porsche Mission E Cross Turismo, który widzieliśmy na salonie w Genewie, trafi do produkcji seryjnej.

Porsche Mission E Cross Turismo Materiały prasowe
Porsche Mission E Cross Turismo, fot. Porsche
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 457 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Jak ustaliła rada nadzorcza Porsche, drugi elektryczny samochód niemieckiej marki z Zuffenhausen trafi do seryjnej produkcji. Chodzi o koncepcyjne studium Mission E Cross Turismo, które zadebiutowało wiosną tego roku na szwajcarskim salonie samochodowym.

Porsche Mission E Cross Turismo, które było atrakcją genewskich targów, gdzie spotkało się z pozytywnym przyjęciem, to pojazd koncepcyjny gotowy do jazdy.

Czterodrzwiowy prototyp korzysta z systemu opartego na napięciu 800 V i jest przygotowany do połączenia z siecią szybkiego ładowania. Jego moc systemowa sięga poziomu 600 KM, a zasięg, według cyklu NEDC, może wynieść do 500 kilometrów. Z kolei użycie mocnej ładowarki pozwoli w 15 minut uzupełnić energię wystarczającą nawet na 400 km jazdy.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Mission E Cross Turismo Materiały prasowe
Porsche Mission E Cross Turismo, fot. Porsche

Konstrukcyjnie samochód wywodzi się z modelu Taycan, pierwszego w pełni elektrycznego Porsche, którego rynkowy debiut zaplanowano na przyszły rok. Model ten, na wczesnym etapie, nazywał się „studium Mission E”, a następnie został przemianowany na Taycana. Słowo to oznacza żywiołowego, młodego konia i jest nawiązaniem do grafiki w herbie Porsche.

Taycana napędza ten sam silnik o mocy 600 KM, który pozwala na sprint do „setki” w nieco ponad 3 sekundy, a od 0 do 200 km/h w zaledwie niespełna 12 sekund. Zapewne podobnie będzie w przypadku nowego modelu, którego oficjalnej nazwy jeszcze nie znamy.

Zobacz także: elektryczny Porsche Taycan - dane techniczne

W związku z wprowadzeniem nowych aut do oferty, w Zuffenhausen powstaje 1200 nowych miejsc pracy. Porsche zaznacza, że przywiązuje ogromną wagę do zrównoważonej produkcji pojazdów. Według zapowiedzi, będzie ona neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Do 2022 r. firma planuje zainwestować w elektromobilność ponad 6 mld euro.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA