REKLAMA

Porsche Panamera 10 Years Edition

Porsche Panamera kończy 10 lat i z tej okazji producent przygotował specjalną wersję, nazwaną po prostu 10 Years Edition.

Porsche Panamera 10 Years Edition Materiały prasowe
Porsche Panamera 10 Years Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 428 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche świętuje dziesiątą rocznicę modelu Panamera, prezentując jego specjalną edycję. Wyposażenie nowej Panamery 10 Years Edition jest godne okrągłej rocznicy. O tym za chwilę. Poza tym rocznicowy model wyróżnia się elementami stylistycznymi, jak choćby 21-calowe obręcze Panamera Sport Design w metalizowanym kolorze białego złota, z satynowym wykończeniem.

REKLAMA

Poza tym znajdziemy tu, utrzymane w tym samym, odcieniu logo Panamera10 na przednich drzwiach. Jubileuszowe logo znajduje się także w kabinie, na panelu ozdobnym przed pasażerem z przodu i osłonach progów drzwi.

Wnętrze wykończono czarną, częściowo skórzaną tapicerką. Atmosferę podkreślają dekoracyjne przeszycia w kolorze białego złota. Nowa urodzinowa edycja jest dostępna dla wariantów Panamera 4 i Panamera 4 E-Hybrid oraz dla odmian Sport Turismo z tymi samymi zespołami napędowymi.

Zobacz także: trzy tysiące nowych BMW i Mini gnije na parkingu

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Panamera 10 Years Edition Materiały prasowe
Porsche Panamera 10 Years Edition

Porsche Panamera 10 Years Edition – wyposażenie

Panamera 10 Years Edition jest fabrycznie wyposażona w wiele dodatkowych elementów z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. W standardzie znajdą się tu m.in.:

  • matrycowe reflektory LED z PDLS Plus,
  • asystent zmiany i utrzymania pasa ruchu z rozpoznawaniem znaków drogowych, asystent parkowania z kamerą cofania,
  • panoramiczny dach,
  • przyciemniane szyby,
  • podgrzewane komfortowe fotele z 14-zakresową regulacją i herbem Porsche na zagłówkach,
  • domykanie drzwi,
  • cyfrowe radio oraz nagłośnienie przestrzenne BOSE.

W modelu rocznicowym standardowo montowane jest trójkomorowe adaptacyjne zawieszenie pneumatyczne z systemem Porsche Active Suspension Management (PASM) oraz wspomaganie układu kierowniczego Plus.

Porsche Panamera 10 Years Edition – ceny

Hybrydowe odmiany Panamera 10 Years Edition zostają wyposażone w pokładową ładowarkę o mocy 7,2 kW zamiast standardowych 3,6 kW.

Porsche Panamera 4 10 Years Edition z 2,9-litrową jednostką biturbo o mocy 330 KM można już zamawiać w cenie od 522 tys. zł. Wariant Sport Turismo z tym samym silnikiem kosztuje od 535 tys. zł.

Ceny urodzinowej edycji Porsche Panamera 4 E-Hybrid startują od 580 tys. zł, a odmiany Sport Turismo – od 593 tys. zł. 2,9-litrowy motor biturbo i mocny, 136 konny silnik elektryczny dostarczają tu łącznie 340 kW (462 KM).

Zobacz także: Lamborghini Sian - szybki jak błyskawica

REKLAMA

Porsche Panamera 10 Years Edition Materiały prasowe
Porsche Panamera 10 Years Edition

Porsche Panamera ma już 10 lat

Porsche Panamera to model, który łączy osiągi auta sportowego z luksusem limuzyny – i tak jest od 2009 r. W ciągu ostatnich 10 lat model ten służył producentowi do wprowadzania nowoczesnych rozwiązań, które później trafiły również do innych samochodów Porsche.

Obecna, druga generacja pojazdu jest w całości wytwarzana w fabryce Porsche w Lipsku i oferowana w trzech wersjach nadwoziowych. Jak dotąd klientom dostarczono ponad 250 tysięcy egzemplarzy Porsche Panamera.

Druga generacja modelu

Opracowanie drugiej generacji modelu Panamera (symbol G2) wiązało się z wdrożeniem w sumie trzech wersji. Oprócz limuzyny, zaprezentowanej w Berlinie 28 czerwca 2016 r., i wersji z wydłużonym rozstawem osi na tej samej platformie zbudowano trzeci wariant modelu o nazwie „Sport Turismo”.

Gama silników benzynowych obejmuje jednostki o mocy od 330 do 550 KM. Dodatkowo, Porsche wykorzystało potencjał elektryfikacji drugiej generacji modelu Panamera. Zastosowana tu technika doładowania z Porsche 918 Spyder zapewnia sportowe osiągi. Topowa odmiana Panamera Turbo S E-Hybrid generuje moc systemową 680 KM.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA