REKLAMA

Porsche Panamera GTS – znamy ceny

Rodzina modeli Porsche Panamera powiększyła się właśnie o odmianę GTS, dostępną dla obu wersji nadwozia. Znamy już polskie ceny aut.

Porsche Panamera GTS 2018 Materiały prasowe
Porsche Panamera GTS 2018, fot. Porsche
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 428 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche uzupełnia gamę modelu Panamera o dwa kolejne sportowe warianty. Pod maską pracuje 4-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 460 KM. Dynamicznie zestrojone zawieszenie, w tym trójkomorowe zawieszenie pneumatyczne, a także design i wyposażenie – to wszystko czyni z modeli Panamera GTS oraz Panamera GTS Sport Turismo prawdziwych sportowców.

Sercem obu nowych modeli Porsche Panamera GTS jest 4-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 460 KM i maksymalnym momencie obrotowym 620 Nm, który standardowo współpracuje ze sportowym układem wydechowym. Jednostka wyposażona jest w filtr cząstek stałych.

Zobacz także: nowe Porsche Jimka - jedyne na świecie

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Panamera GTS 2018 Materiały prasowe
Porsche Panamera GTS 2018, fot. Porsche

Jeśli chodzi o porównanie z poprzednikiem, nowa jednostka jest mocniejsza o 20 KM i 100 Nm. W połączeniu z seryjnym pakietem Sport Chrono nowy napęd zapewnia modelom Panamera GTS i Panamera GTS Sport Turismo przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,1 s. Ich prędkość maksymalna wynosi, odpowiednio, 292 i 289 km/h.

Napęd na obie osie Porsche Traction Management (PTM) oraz 8-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa PDK dbają o skuteczne przenoszenie momentu obrotowego na asfalt. Jak podaje producent, średnie zużycia paliwa wynosi 10,3 l/100 km, a w przypadku Sport Turismo - 10,6 l/100 km.

REKLAMA

Porsche Panamera GTS 2018 Materiały prasowe
Porsche Panamera GTS 2018, fot. Porsche

W standardzie montowane jest tu adaptacyjne, trójkomorowe zawieszenie pneumatyczne. Sportowe podwozie modeli GTS zostało obniżone o 10 mm, a system aktywnego tłumienia Porsche Active Suspension Management (PASM) otrzymał jeszcze bardziej sportowe nastawy. Duże hamulce, z tarczami o średnicy 390 mm z przodu, 365 mm z tyłu, zapewniają skuteczne zatrzymanie samochodu.

Jeśli chodzi o wygląd, pakiet Sport Design z przednim pasem z nowymi, czarnymi akcentami, czarnym wykończeniem dolnej partii tyłu nadwozia oraz szeregiem ciemniejszych dodatków nadaje rasowych cech. Modele GTS standardowo wyposażono w 20-calowe koła z obręczami Panamera Design.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Panamera GTS 2018 Materiały prasowe
Porsche Panamera GTS 2018, fot. Porsche

Lista wyposażenia modeli GTS obejmuje cyfrowy kokpit Porsche Advanced Cockpit, systemy wspomagające takie jak Porsche InnoDrive, w tym adaptacyjny tempomat, czy opcjonalną tylną oś skrętną. Warianty GTS oferują również element, który debiutuje w całej palecie modelu Panamera – ekran head-up.

Nowe modele Panamera GTS można już zamawiać. Panamera GTS kosztuje od 641 230 zł, a Panamera GTS Sport Turismo – od 655 870 zł.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA