Porsche Panamera Shooting Brake nadjeżdża

Porsche Panamera Shooting Brake została przyłapana podczas drogowych testów. Czy auto z nowym nadwoziem zostanie przyjęte przez rynek?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 433 680 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Styliści wzorowali się na koncepcyjnym modelu Panamera Sport Turismo, zaprezentowanym w 2012 roku w Paryżu. Tamto auto zbudowano na wersji sedan, a teraz z Zuffenhausen wyjedzie pojazd o nadwoziu shooting brake.  

Linia nadwozia została wydłużona w stosunku do standardowej Panamery, a dach opada teraz łagodniej. Klapę bagażnika, który będzie zapewne większy zdobi dyskretny spoiler. Tył auta nie odróżnia się specjalnie od obecnego modelu, choć to jeszcze nieoficjalny wygląd.

Wnętrze Panamery Shooting Brake będzie takie samo, jak w zwykłej odmianie. Przyszli klienci mogą się spodziewać kabiny naszpikowanej nowoczesną elektroniką. Znajdzie się tutaj nowa konsola centralna, kierownica i zegary.

Wiadomo, że Panamera Shooting Brake będzie zbudowana na platformie modularnej MSB, w którą zostanie "wplecione" aluminium, stal oraz lekkie kompozyty. Porsche utrzymuje wszelkie szczegóły w tajemnicy, więc na razie możemy tylko spekulować. Pod maską pojawią się silniki V6 i V8, prawdopodobnie też diesel oraz hybryda.

Zobacz także:
REKLAMA