Porsche Panamera Sport Turismo - luksusowe kombi

Na kilka dni przed oficjalnym odsłonięciem w Genewie, Porsche pokazało w sieci model Panamera Sport Turismo. Luksusowe kombi z Zuffenhausen zaoferuje wysoki komfort podróżowania i powiększoną przestrzeń bagażową.

Porsche Panamera Sport Turismo
Porsche Panamera Sport Turismo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 433 680 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche Panamera Sport Turismo ma 5049 mm długości, 1428 mm wysokości i 1937 mm szerokości, a rozstaw osi wynosi 2950 mm. Wymiary są niemal identyczne jak w klasycznym modelu. Obydwa modele różni zaledwie wysokość - kombi jest o 5 mm wyższe.

REKLAMA

Po raz pierwszy w historii Porsche oferuje model, który na tylnej kanapie pomieści trzech pasażerów w układzie 2+1. Jednak na życzenie klientów luksusowe kombi może pozostać autem czteromiejscowym, z dwoma indywidualnymi fotelami z tyłu.

Zwykle w przypadku modeli Porsche nie interesowaliśmy się pojemnością bagażnika. W tym przypadku to sprawa kluczowa, a Panamera Sport Turismo oferuje 520 litrów przestrzeni w tylnej części kabiny. Po złożeniu tylnej kanapy bagażnik rośnie do 1390 litrów. W wersji hybrydowej wartości są trochę mniejsze - 425 i 1295 litrów. Lista wyposażenia opcjonalnego oferuje system zarządzenia przestrzenią bagażową, czyli zintegrowane szyny i uchwyty na siatkę mocującą. Ponadto można wyposażyć bagażnik w gniazdko 230 V.

REKLAMA

REKLAMA

W nowym modelu zadebiutował adaptacyjny tylny spojler, który może być nachylony pod trzema różnymi kątami. Wszystko zależy od prędkości oraz wybranych ustawień samochodu. Tylna lotka potrafi generować 50 kg docisku tylnej osi.

W kabinie Panamery Sport Turismo poczujemy się tak samo jak w standardowej wersji. Materiały o wysokiej jakości otoczono wielkimi ekranami dotykowymi. Nie zabraknie systemów bezpieczeństwa oraz elektronicznych wspomagaczy kierowcy.

Klienci mogą już zamawiać Porsche Panamera Sport Turismo, ale rynkowa premiera tego modelu w Europie nastąpi dopiero w październiku. Polski cennik jeszcze nie został opublikowany, ale w Niemczech ceny startują od 448 300 zł za wersję Panamera 4 Sport Turismo (330 KM). Najdroższy model Panamera Turbo Sport Turismo (550 KM) będzie kosztować prawie 775 tys. zł.

Zobacz także:
REKLAMA