Porsche Panamera Sport Turismo - premiera w Genewie

Na początku marca w Genewie zadebiutuje Porsche Panamera w nowej wersji nadwozia - shooting brake. Model Sport Turismo spełni oczekiwania klientów poszukujących praktycznego i luksusowego kombi.

Porsche Panamera Sport Turismo
Porsche Panamera Sport Turismo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 433 680 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche zamierza po raz kolejny zaryzykować. Po bardzo dobrym przyjęciu Panamery przyszedł czas na kolejną wersję nadwoziową. Pierwszy w historii shooting brake zadebiutuje już za kilka tygodni w Genewie.

REKLAMA

Producent nie ujawnił oficjalnych zdjęć samochodu, ale w sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje przygotowane przez ekipę RM Car Design, które przypominają finalną wersję. Pięciodrzwiowe Porsche pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

Niemiecki producent liczy na to, że przyciągnie do siebie klientów poszukujących luksusowego i funkcjonalnego modelu oferującego sportowe osiągi. Przypuszczamy, że pod maskę Panamery Sport Turismo trafią jednostki ze standardowej wersji.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Panamera Sport Turismo
Porsche Panamera Sport Turismo

Porsche Panamera w podstawowym wydaniu oznaczonym 4S ma pod maską silnik benzynowy 2.9 V6 wspomagany przez turbosprężarkę. Maksymalna moc jednostki to 440 KM, a szczytowy moment obrotowy wynosi 550 Nm. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy, a z pakietem Sport Chrono robi to o 0,2 s szybciej. Prędkość maksymalna to 289 km/h.

Dla bardziej wymagających klientów przygotowano wersję Turbo z silnikiem 4.0 V8 pod maską. Motor wspomagany przez podwójne doładowanie rozwija 550 KM i 770 Nm. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w 3,8 s (3,6 s z pakietem Sport Chrono). Prędkość maksymalna to 306 km/h. Silnik jest wyposażony w system adaptacyjnego sterowania spalaniem w poszczególnych cylindrach. Dzięki temu przy niskim obciążeniu zachowuje się jak jednostka czterocylindrowa.

W ofercie na pewno pojawi się wysokoprężna wersja 4S Diesel z silnikiem V8 biturbo pod maską. Jednostka rozwija 422 KM i 850 Nm. Czas sprintu do setki zajmuje 4,5 s (4,3 z pakietem Sport Chrono), a prędkość maksymalna to 285 km/h. Do tego dochodzi bardzo umiarkowany apetyt na paliwo - 6,7-6,8 l/100 km.

Zobacz także:
REKLAMA