REKLAMA

Porsche Panamera Sport Turismo w przyszłym roku

Nowy wariant nadwozia dla Porsche Panamera pojawi się dopiero w przyszłym roku. Wersja Sport Turismo nie zadebiutuje na salonie w Paryżu. Zamiast tego będzie miała premierę na targach w Genewie. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 433 680 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Producent z Zuffenhausen potwierdził, że druga generacja modelu Panamera będzie dostępna w wersji Shooting Brake. Kilka lat temu Porsche zapowiedziało taki model prezentując koncept o nazwie Sport Turismo. Najnowsze źródła donoszą, że dzieli nas już tylko sześć miesięcy od premiery wersji produkcyjnej.

Porsche nie zdradziło jeszcze wyglądu nowej wersji, ale możemy się spodziewać dużego bagażnika, a także większej ilości miejsca nad głową dla pasażerów siedzących z tyłu. To wszystko z powodu linii nadwozia pociągniętej wyżej niż w przypadku standardowej wersji.

REKLAMA

Co ciekawe, Porsche zamierza wprowadzić specjalną wersję do sprzedaży w USA, pomimo słabego zainteresowania takimi wersjami w tamtej części globu na rzecz SUV-ów. Premiera Porsche Panamera Sport Turismo w wersji produkcyjnej odbędzie się w przyszłym roku, ale najpierw samochód będzie miał swój debiut na targach w Genewie. Za wielką wodę trafi dopiero w 2018 roku.

Poza zmianami w wyglądzie karoserii, pod względem mechanicznym auto nie będzie się różnić od sedana. Pod maskę trafią identyczne jednostki, zatem możemy się spodziewać wersji 4S, 4S Diesel oraz Turbo.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA