Porsche Panamera Sport Turismo w przyszłym roku

Nowy wariant nadwozia dla Porsche Panamera pojawi się dopiero w przyszłym roku. Wersja Sport Turismo nie zadebiutuje na salonie w Paryżu. Zamiast tego będzie miała premierę na targach w Genewie. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 433 680 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Producent z Zuffenhausen potwierdził, że druga generacja modelu Panamera będzie dostępna w wersji Shooting Brake. Kilka lat temu Porsche zapowiedziało taki model prezentując koncept o nazwie Sport Turismo. Najnowsze źródła donoszą, że dzieli nas już tylko sześć miesięcy od premiery wersji produkcyjnej.

REKLAMA

Porsche nie zdradziło jeszcze wyglądu nowej wersji, ale możemy się spodziewać dużego bagażnika, a także większej ilości miejsca nad głową dla pasażerów siedzących z tyłu. To wszystko z powodu linii nadwozia pociągniętej wyżej niż w przypadku standardowej wersji.

Co ciekawe, Porsche zamierza wprowadzić specjalną wersję do sprzedaży w USA, pomimo słabego zainteresowania takimi wersjami w tamtej części globu na rzecz SUV-ów. Premiera Porsche Panamera Sport Turismo w wersji produkcyjnej odbędzie się w przyszłym roku, ale najpierw samochód będzie miał swój debiut na targach w Genewie. Za wielką wodę trafi dopiero w 2018 roku.

Poza zmianami w wyglądzie karoserii, pod względem mechanicznym auto nie będzie się różnić od sedana. Pod maskę trafią identyczne jednostki, zatem możemy się spodziewać wersji 4S, 4S Diesel oraz Turbo.

Zobacz także:
REKLAMA