Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Porsche Panamera - po raz pierwszy oficjalnie!

Porsche Panamera i rodzina Porsche

Dotychczas była niezliczona ilość zdjęć szpiegowskich. W końcu postanowiono nieco wyostrzyć apetyty. Niestety na zdjęciu widać jedynie kawałek przodu z charakterystycznymi dla marki reflektorami i umieszczonymi poniżej dziennymi światłami LED. Czyżby Porsche bało się reakcji na pozostałą część auta?

Według wstępnych ustaleń, sportowa limuzyna otrzyma w standardzie napęd na tylną oś, natomiast w opcji będzie można zamówić wersję z napędem na cztery koła. Podstawowym silnikiem Panamery będzie jednostka V8 o pojemności 4,8 litrów osiągająca około 400 KM. Najmocniejszy wariant - Panamera Turbo ma mieć pod maską 520 KM i osiągać ponad 300 km/h.

Panamera dostępna będzie także w wersji o napędzie hybrydowym, dzięki czemu - według zapewnień Porsche - samochód spali nie więcej niż 9 litrów paliwa na 100 kilometrów.  

W momencie debiutu w 2009 roku, Panamera dostępna będzie z benzynowymi jednostkami napędowymi, a hybryda pojawi się na rynku kilka miesięcy później. Rocznie powstawać ma 20 tysięcy sztuk, z czego 35 % trafiać ma na rynek USA.  

Źródło: mototarget

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 415 360 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Do premiery auta pozostało kilka miesięcy, Porsche zdecydowało się uchylić rąbek tajemnicy.
    auto motor i sport, 2008-09-16 09:56:23
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij