Porsche Panamera – znamy szczegóły

Porsche Panamera Gran Turismo
Porsche Panamera Gran Turismo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 433 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche swoją pierwszą limuzynę odkrywało po kawałeczku. Najpierw pojawiły się pierwsze szczegóły nadwozia, potem poznaliśmy je w całej krasie, a niedawno Niemcy opublikowali zdjęcia wnętrza swojego najnowszego dzieła.

Dziś już wiemy, że Panamera to kawał samochodu. Jego nadwozie mierzy prawie 5 metrów długości (4970 mm), szerokość wynosi aż 1931 mm, a wysokość - 1418 mm. Podobno na drodze nowemu autu Porsche ma być znacznie bliżej do 911 niż do Cayenne.

O wyglądzie Panamery napisano i powiedziano już wiele. Na zdjęciach wygląda ona różnie, w zależności od tego, z której strony jest pokazana. O tym, jak czterodrzwiowe Porsche prezentuje się "na żywo" pierwsi przekonają się zwiedzający salon samochodowy w Szanghaju w dniach 19-29 kwietnia.

Najmocniejsza wersja auta, czyli Panamera Turbo posiada stały napęd na cztery koła, 4,8-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8 i 500 koni mechanicznych mocy. Zapewnia on przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4,2 s i osiągnięcie prędkości maksymalnej 303 km/h!

Podstawowa odmiana Panamery Gran Turismo Turbo w Niemczech kosztować ma 135 154 euro. 400-konny model S wyceniony został zaś na 98 085 euro.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA