REKLAMA

Porsche Taycan 4S. Dane techniczne i cena

Porsche Taycan 4S to nowy wariant w gamie elektrycznego modelu, pokazanego dotychczas w dwóch topowych wersjach Turbo i Turbo S. Znamy jego cenę.

Porsche Taycan 4S Materiały prasowe
Porsche Taycan 4S
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 454 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Prezentacja Porsche Taycana na salonie samochodowym we Frankfurcie odbiła się szerokim echem w świecie motoryzacji. Pokazane tam topowe odmiany Turbo i Turbo S o mocy dochodzącej do 761 KM, swoimi nazwami wprawiły niektórych w konsternację. Jak to – Turbo i Turbo S? W samochodzie elektrycznym?

Wyjaśnienie okazuje się jednak prostsze, niż może się wydawać. Porsche postanowiło w ten sposób ułatwić orientację w gamie wariantów napędowych nowego elektrycznego modelu, poprzez analogię do klasycznie napędzanych modeli. Wiadomo dzięki temu, że Turbo i Turbo S to topowe odmiany.

Teraz dołącza do nich trzecia, której nazwa również zaczerpnięta jest z pozostałych modeli marki. Mowa o odmianie 4S, która w tej chwili staje się bazową wersją, najsłabszą i najtańszą – choć ani o niedostatku mocy, ani o niskiej cenie tutaj mowy być nie może.

Zobacz także: kolejne elektryczne modele Volkswagena

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Taycan 4S Materiały prasowe
Porsche Taycan 4S

Porsche Taycan 4S – silnik i napęd

Porsche Taycan 4S jest dostępny z akumulatorem w dwóch wersjach pojemności. Z baterią Performance silnik generuje moc do 530 KM, natomiast z baterią Performance Plus – do 571 KM. Dołączając do wersji Taycan Turbo S i Taycan Turbo, Porsche Taycan 4S jest więc nową podstawową odmianą tej serii modelowej.

Standardowa specyfikacja obejmuje jednowarstwowy akumulator Performance o łącznej pojemności 79,2 kWh. Na życzenie oferowany jest dwuwarstwowy akumulator Performance Plus, znany z wariantów Taycan Turbo S i Taycan Turbo. Jego całkowita pojemność wynosi 93,4 kWh.

Z tego względu odpowiednio różnią się moc, a związku z tym i zasięg samochodu. Jak wspomnieliśmy, z akumulatorem Performance nowy Taycan 4S w trybie overboost generuje do 530 KM, a z Performance Plus – do 571 KM.

Zobacz także: rekord prędkości Volkswagena ID.R

REKLAMA

Porsche Taycan 4S Materiały prasowe
Porsche Taycan 4S

Jak przekłada się to na przyspieszenie? Obie odmiany na sprint od 0 do 100 km/h potrzebują dokładnie 4,0 s. Większa moc, a więc i większa bateria, oznaczają odpowiednio większą masę, stąd zapewne brak różnicy w czasie przyspieszenia.

Prędkość maksymalna obu wersji to 250 km/h. Zasięg wynosi z kolei do 407 km z akumulatorem Performance i do 463 km z Performance Plus – to obecnie najwyższa wartość zasięgu modelu Taycan. Maksymalna, szczytowa, moc ładowania to 225 kW (akumulator Performance) lub 270 kW (Performance Plus).

Układ silników Porsche Taycana 4S jest taki sam jak w topowych wariantach. Dwa elektryczne silniki napędzają każdy po jednej osi, czyniąc z Taycana 4S pojazd czteronapędowy. Dwustopniowa przekładnia umieszczona została przy tylnej osi.

Zobacz także: nowe Renault Zoe - pierwsza jazda

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Taycan 4S Materiały prasowe
Porsche Taycan 4S

Porsche Taycan – stylistyka, wyposażenie, cena

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, nowy Porsche Taycan 4S można odróżnić od wersji Turbo i Turbo S poprzez inne wzory 19-calowych obręczy kół oraz czerwonych zaciskach hamulców. Poza tym przedni spoiler, boczne progi i tylny dyfuzor wykończone są czarnym kolorem. Standardowa specyfikacja obejmuje LED-owe reflektory z Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus).

Standardowe wyposażenie Porsche Taycan 4S obejmuje wnętrze częściowo wykończone skórą oraz przednie fotele z 8-kierunkową regulacją elektryczną. W modelu Taycan firma Porsche po raz pierwszy oferuje wnętrze całkowicie pozbawione elementów ze skóry. Kabina w tym wariancie zostaje wykończona innowacyjnymi materiałami pochodzącymi z recyklingu, które podkreślają ekologiczną koncepcję elektrycznego samochodu sportowego.

Porsche Taycan 4S można już zamawiać. Pierwsze egzemplarze pojawią się w europejskich salonach sprzedaży w styczniu 2020 r. Ceny modelu zaczynają się od 454 tys. zł.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA