REKLAMA

Porsche Taycan – dane techniczne modelu

Porsche Taycan to nowy model marki, pierwszy w pełni elektryczny samochód, oparty na koncepcyjnym Porsche Mission E. Producent właśnie ogłosił podstawowe dane techniczne modelu.

Porsche Taycan Materiały prasowe
Porsche Taycan
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 457 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Już w 2019 roku ruszyć ma seryjna produkcja pierwszego całkowicie elektrycznego modelu Porsche. Wcześniej, na etapie przygotowań, samochód oficjalnie nazywał się "studium Mission E". Od teraz pierwszy elektryczny pojazd marki nazywać się będzie Taycan.

Skąd taka nazwa? Słowo to w wolnym tłumaczeniu oznacza żywiołowego, młodego konia i nawiązuje do grafiki w herbie Porsche, w którym skaczący rumak ma swoje miejsce od 1952 r.

Jeśli chodzi o napęd, ku uciesze fanów parametry silników są niemal identyczne z tymi, które znamy z wersji Mission E. Do napędu Porsche Taycana służyć będą dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi o mocy systemowej ponad 600 KM. Jeden napędzać będzie przednią, a drugi tylną oś.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Taycan Materiały prasowe
Porsche Taycan

Elektryczne jednostki napędowe zapewnią nowemu Porsche sprint od 0 do 100 km/h w czasie "znacznie poniżej" 3,5 sekundy oraz przyspieszenie od 0 do 200 km/h w ciągu mniej niż 12 sekund.

Jak zapowiada producent, osiągi te idą w parze z "niesłabnącym poziomem mocy, niespotykanym wśród pojazdów elektrycznych". Chodzi o to, że wielokrotne, następujące po sobie dynamiczne ruszanie odbywa się tu bez utraty wydajności, a maksymalny zasięg samochodu, według normy NEDC, przekracza 500 km.

REKLAMA

Porsche Taycan Materiały prasowe
Porsche Taycan

Wiemy jeszcze jedno – odnośnie ładowania baterii. Według zapewnień Porsche, użycie szybkiej, 800-woltowej instalacji, pozwoli w 15 minut uzupełnić prąd na tyle, że wystarczy go na przejechanie nawet 400 kilometrów.

Porsche Taycan powstawać będzie w Zuffenhausen, gdzie obecnie w głównych zakładach Porsche powstają nowa lakiernia, strefa montażu Taycana oraz most przerzutowy do transportu polakierowanych nadwozi i jednostek napędowych na finalny montaż. Roczna produkcja wynieść ma 20 tys. egzemplarzy, czyli około dwie trzecie rocznego zapotrzebowania na model 911.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA