[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Porsche Taycan – dane techniczne modelu

Porsche Taycan to nowy model marki, pierwszy w pełni elektryczny samochód, oparty na koncepcyjnym Porsche Mission E. Producent właśnie ogłosił podstawowe dane techniczne modelu.

Porsche Taycan Porsche Taycan

Już w 2019 roku ruszyć ma seryjna produkcja pierwszego całkowicie elektrycznego modelu Porsche. Wcześniej, na etapie przygotowań, samochód oficjalnie nazywał się "studium Mission E". Od teraz pierwszy elektryczny pojazd marki nazywać się będzie Taycan.

Skąd taka nazwa? Słowo to w wolnym tłumaczeniu oznacza żywiołowego, młodego konia i nawiązuje do grafiki w herbie Porsche, w którym skaczący rumak ma swoje miejsce od 1952 r.

Jeśli chodzi o napęd, ku uciesze fanów parametry silników są niemal identyczne z tymi, które znamy z wersji Mission E. Do napędu Porsche Taycana służyć będą dwa silniki synchroniczne z magnesami trwałymi o mocy systemowej ponad 600 KM. Jeden napędzać będzie przednią, a drugi tylną oś.

REKLAMA

REKLAMA

Porsche Taycan Porsche Taycan

Elektryczne jednostki napędowe zapewnią nowemu Porsche sprint od 0 do 100 km/h w czasie "znacznie poniżej" 3,5 sekundy oraz przyspieszenie od 0 do 200 km/h w ciągu mniej niż 12 sekund.

Jak zapowiada producent, osiągi te idą w parze z "niesłabnącym poziomem mocy, niespotykanym wśród pojazdów elektrycznych". Chodzi o to, że wielokrotne, następujące po sobie dynamiczne ruszanie odbywa się tu bez utraty wydajności, a maksymalny zasięg samochodu, według normy NEDC, przekracza 500 km.

REKLAMA

Porsche Taycan Porsche Taycan

Wiemy jeszcze jedno – odnośnie ładowania baterii. Według zapewnień Porsche, użycie szybkiej, 800-woltowej instalacji, pozwoli w 15 minut uzupełnić prąd na tyle, że wystarczy go na przejechanie nawet 400 kilometrów.

Porsche Taycan powstawać będzie w Zuffenhausen, gdzie obecnie w głównych zakładach Porsche powstają nowa lakiernia, strefa montażu Taycana oraz most przerzutowy do transportu polakierowanych nadwozi i jednostek napędowych na finalny montaż. Roczna produkcja wynieść ma 20 tys. egzemplarzy, czyli około dwie trzecie rocznego zapotrzebowania na model 911.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 589 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij