Porsche myśli elektrycznie

Niemiecki producent przestawia moce przerobowe w kierunku produkcji samochodów elektrycznych. W ciągu najbliższej dekady poznamy kilka ważnych premier, a wśród nich takie modele jak Mission E oraz 718, oba napędzane silnikami elektrycznymi. 

Porsche Mission E
Porsche Mission E

Do premiery wersji produkcyjnej Porsche Mission E pozostało jeszcze kilka lat. Najwcześniej ten samochód pojawi się dopiero za trzy lata, ale producent już teraz zaczyna nastawiać się na coraz większe zapotrzebowanie na takie samochodu.

Podczas rozmowy z dziennikarzami z niemieckiego magazynu zapowiedział, że rocznie pojawi się na drogach co najmniej 20 tys. egzemplarzy Mision E. To niewiele, biorąc za porównanie Teslę, która w 2015 roku dostarczyła ponad 50 tys. egzemplarzy Modelu S na rynek.

Koncepcyjna wersja Porsche Mission E dysponuje silnikiem o mocy 590 KM oraz zasięgiem 500 km. Auto rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy, a producent obiecuje, że okrążenie na torze Nurburgring zajmie w nim poniżej ośmiu minut.

Przedstawiciel marki z Zuffenhausen ujawnił, że firma pracuje nad dostosowaniem modelu 718 Boxster do napędu elektrycznego. Jednak w tej sprawie nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja. NA razie są to jedynie przymiarki.

Poważne prace nad elektryczną gamą dla Porsche ruszą dopiero w momencie ukończenia inwestycji w fabryce położonej niedaleko Stuttgartu. Firma zamierza zatrudnić 1400 dodatkowych pracowników, a także powiększyć część fabryki odpowiedzialną za produkcję nadwozia oraz silników. Dzięki tej zmianie będzie możliwe szybkie wprowadzenie nowych modeli na rynek.

REKLAMA