Porsche odpowiada córce Paula Walkera

Wczoraj pojawiły się informacje, że córka zmarłego w wypadku Paula Walkera pozwała markę Porsche, oskarżając ją o to, że Carrera GT, którą jechał aktor nie powinna zostać dopuszczona do ruchu. Teraz Porsche odpowiada na zarzuty.

Porsche Carrera GT
Porsche Carrera GT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 470 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Zaledwie wczoraj dowiedzieliśmy się o pozwie pod adresem Porsche, który do sądu złożyła córka zmarłego aktora, Paula Walkera. Dziś w oficjalnym oświadczeniu Porsche odpowiada. "Jak mówiliśmy już wcześniej, jest nam bardzo przykro, że ktokolwiek doznaje szkody w samochodach Porsche, ale wierzymy oficjalnym raportom w tej sprawie, jasno wskazującym na to, że przyczyną wypadku była lekkomyślna jazda i nadmierna prędkość".

REKLAMA

Oświadczenie wydano jako odpowiedź na zarzuty adwokata panny Meadow Rain Walker, który twierdził, że "auto Porsche nie miało odpowiedniego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa i nie powinno zostać dopuszczone do ruchu drogowego".

Inżynierowie Porsche, zaraz po wypadku przeprowadzili własne śledztwo, z którego wynika, że "stan auta odbiegał od oryginału oraz były tam założone 9-letnie opony".

Pamiętajmy, że podobny pozew złożyła też żona kierowcy Porsche Carrera GT i zarazem sprawcy wypadku - Rogera Rodasa. Biorąc pod uwagę wyniki śledztwa policji, Porsche oraz przyczyn zdarzenia, bardzo mało prawdopodobne, że marka z Zuffenhausen przegra obydwie sprawy.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA