Porsche odświeżyło Cayenna

Bardziej agresywny design, lepsza wydajność, bogatsze wyposażenie standardowe. To w skrócie cechy odświeżonego Porsche Cayenne.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 390 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Cayenne po liftingu będzie oferowane w 5 wersjach: Cayenne S, Cayenne Turbo, Cayenne Diesel, Cayenne S Diesel i - jako światowa premiera – Cayenne S E-Hybrid (pierwsza hybryda typu plug-in w tym segmencie). Hybrydowe Cayenne to już trzeci model Porsche z możliwością ładowania za pomocą gniazdka.

Wszystkie silniki zostały ulepszone pod kątem wydajności i spalania. Wersja Cayenne S otrzymała całkiem nowy silnik w całości skonstruowany przez Porsche - 3.6-litrowe V6 biturbo. Cayenne S E-Hybrid ma silnik znany z Audi S4, jest to 3-litrowa V-szóstka o mocy 333 koni. Wspomaga go motor elektryczny o mocy 95 KM. Łączna moc hybrydy to 416 KM i aż 590 Nm. Co ciekawe, hybrydowe Cayenne może jechać tylko na silniku elektrycznym aż 125 km/h.

Stylistyka odświeżonego Cayenne jest teraz bardziej agresywna. Nowa jest maska i pas przedni, pojawiły się także dodatkowe wloty powietrza. Wersja Cayenne Turbo jest seryjnie wyposażone w przednie lampy, w całości wykonane w technologii LED. Z tyłu także LED-y, końcówki układu wydechowego umieszczono niżej, a seryjnie montowany jest system automatycznego otwierania bagażnika.

Sprzedaż odświeżonego Porsche Cayenne startuje 11 października w Niemczech. Najtańsze Cayenne z silnikiem diesla będzie kosztowało 66,260 euro.

Zobacz także:
REKLAMA