REKLAMA

Porsche przejmuje część udziałów marki Rimac

Niedługo po prezentacji pierwszego elektrycznego Porsche, nazwanego Taycan, niemiecka marka ogłosiła przejęcie 10 proc. udziałów w chorwackiej firmie Rimac, znanej m.in. z produkcji elektrycznego supersamochodu.

Rimac C Two Materiały prasowe
Rimac C Two
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 470 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche zainwestowało w Rimac Automobili – firmę z branży samochodów sportowych oraz technologii, obejmując w niej mniejszościowe udziały w wysokości 10 proc. Rimac Automobili projektuje i produkuje komponenty do pojazdów elektrycznych, zajmuje się też wytwarzaniem elektrycznych aut sportowych.

Niedawno firma pojawiła się na ustach wszystkich, kiedy prowadzony przez Richarda Hammonda, byłego prezentera programu "Top Gear", elektryczny supersamochód Rimac Concept One wypadł z drogi i roztrzaskał się na drobne części.

REKLAMA

REKLAMA

Rimac C Two Materiały prasowe
Rimac C Two

Założyciel chorwackiej firmy, 30-letni Mate Rimac, w 2009 r. we własnym garażu rozpoczął prace nad realizacją swojej wizji – chciał budować elektryczne auta sportowe, które będą zarówno szybkie, jak i ekscytujące. Tak powstał Rimac Concept One, którego wyprodukowane łącznie osiem egzemplarzy.

REKLAMA

Rimac C Two Materiały prasowe
Rimac C Two

W marcu tego roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Rimac zaprezentował najnowszą wersję swojego hipersamochodu na prąd – C Two. Dwuosobowa maszyna generuje moc około 2000 KM i osiąga prędkość maksymalną 412 km/h. Jej zasięg wynosi 650 km (cykl NEDC), a ładowanie akumulatora do poziomu 80 proc. - w przypadku skorzystania z systemu szybkiego ładowania o mocy 250 kW – zajmuje 30 min.

REKLAMA

REKLAMA

Rimac C Two Materiały prasowe
Rimac C Two

Rimac poza tym opracowuje i wytwarza akumulatory oraz wysokowydajne układy napędowe do pojazdów elektrycznych.

- Budując całkowicie elektryczne, dwuosobowe auta sportowe, takie jak Concept One czy C Two, a także podstawowe zespoły do samochodów, Rimac w imponujący sposób demonstruje swoje kwalifikacje w dziedzinie elektromobilności. Czujemy, że podejście i pomysły Rimaca są wyjątkowo obiecujące, dlatego liczymy na naszą ścisłą współpracę w postaci partnerstwa rozwojowego – mówi Lutz Meschke, wiceprzewodniczący zarządu oraz członek zarządu ds. finansów i IT w Porsche.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA