[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Porsche przejmuje część udziałów marki Rimac

Niedługo po prezentacji pierwszego elektrycznego Porsche, nazwanego Taycan, niemiecka marka ogłosiła przejęcie 10 proc. udziałów w chorwackiej firmie Rimac, znanej m.in. z produkcji elektrycznego supersamochodu.

Rimac C Two Rimac C Two

Porsche zainwestowało w Rimac Automobili – firmę z branży samochodów sportowych oraz technologii, obejmując w niej mniejszościowe udziały w wysokości 10 proc. Rimac Automobili projektuje i produkuje komponenty do pojazdów elektrycznych, zajmuje się też wytwarzaniem elektrycznych aut sportowych.

Niedawno firma pojawiła się na ustach wszystkich, kiedy prowadzony przez Richarda Hammonda, byłego prezentera programu "Top Gear", elektryczny supersamochód Rimac Concept One wypadł z drogi i roztrzaskał się na drobne części.

Rimac C Two Rimac C Two

Założyciel chorwackiej firmy, 30-letni Mate Rimac, w 2009 r. we własnym garażu rozpoczął prace nad realizacją swojej wizji – chciał budować elektryczne auta sportowe, które będą zarówno szybkie, jak i ekscytujące. Tak powstał Rimac Concept One, którego wyprodukowane łącznie osiem egzemplarzy.

Rimac C Two Rimac C Two

W marcu tego roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Rimac zaprezentował najnowszą wersję swojego hipersamochodu na prąd – C Two. Dwuosobowa maszyna generuje moc około 2000 KM i osiąga prędkość maksymalną 412 km/h. Jej zasięg wynosi 650 km (cykl NEDC), a ładowanie akumulatora do poziomu 80 proc. - w przypadku skorzystania z systemu szybkiego ładowania o mocy 250 kW – zajmuje 30 min.

Rimac C Two Rimac C Two

Rimac poza tym opracowuje i wytwarza akumulatory oraz wysokowydajne układy napędowe do pojazdów elektrycznych.

- Budując całkowicie elektryczne, dwuosobowe auta sportowe, takie jak Concept One czy C Two, a także podstawowe zespoły do samochodów, Rimac w imponujący sposób demonstruje swoje kwalifikacje w dziedzinie elektromobilności. Czujemy, że podejście i pomysły Rimaca są wyjątkowo obiecujące, dlatego liczymy na naszą ścisłą współpracę w postaci partnerstwa rozwojowego – mówi Lutz Meschke, wiceprzewodniczący zarządu oraz członek zarządu ds. finansów i IT w Porsche.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 239 589 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij