Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Porsche z fabryki Volkswagena

Porsche Boxster Porsche Boxster

Nowa fabryka VW w niemieckim Osnabrück ma być miejscem produkcji Golfa w wersji cabrio. Jednak w związku z tym, że ten model nie pozwoli na pełne wykorzystanie mocy przerobowych, Grupa Volkswagena zaplanowała tam produkcję Porsche Boxstera i Caymana. Nie oznacza to jednak, że oba modele znikną z fabryki w Zuffenhausen - w Osnabrück będą powstawały dodatkowe egzemplarze.

To kolejny etap konsolidacji Porsche i Grupy Volkswagena. Podobno nie ma się jednak co martwić - Boxster nie stanie się przednionapędowym kompaktem z pasem przednim z Golfa, a Golf cabrio nie będzie miał silnika w bagażniku. Porsche, podobnie jak Audi, samodzielnie pracuje nad swoimi modelami, zupełnie niezależnie od Volkswagena. A wspomniane wcześniej posunięcie pozwoli na redukcję kosztów produkcji.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 232 320 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  A nam to wszystko jedno . Czy z konsolidacją w fabrykach, czy bez, samochody Porsche ciągle będą nam się śniły po nocach , a Volkswageny - jak to one - będą usypiały na jawie . A wszystko z jednej motoryzacyjnej "fabryki snów" pod szyldem VW
  airmatic, 2010-12-30 11:25:54
 • avatar
  zgłoś
  Wolne moce produkcyjne w nowym obiekcie skłaniają włodarzy grupy Volkswagena do urozmaicenia produkcji.
  auto motor i sport, 2010-12-30 10:34:04
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij