Porsche zawiesza współpracę z Marią Sharapovą

Maria Sharapova to jedna z najbardziej znanych i utytułowanych tenisistek na świecie. Rosjanka pięć razy wygrywała najważniejsze turnieje, jak Roland Garros czy Wimbledon. Od kilku lat jest ambasadorem marki Porsche, teraz niemiecka marka przygląda się aferze. 

Porsche
Maria Sharapova Porsche
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 260 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Maria Sharapova przyznała, że od 10 lat stosuje lek Meldonium, znany w Polsce pod nazwą Mildronat. Ma on głównie zwiększać szybkość regeneracji organizmu po dużym wysiłku oraz pobudzać metabolizm i wspomagać krążenie krwi. Stosuje się go np. jako lek przy dolegliwościach układu krążenia. Meldonium został w 2015 roku przebadany przez WADA (Światową Agencję Antydopingową), po testach wpisano go na listę substancji niedowolnych.

Środek był legalny do 1 stycznia 2016, a Maria Sharapova miała zostać poinformowana przez Międzynarodową Federację Tenisa o pozytywnym wyniku testu antydopingowego. Badanie przeprowadzono podczas turnieju Australian Open. Tenisistka po wpisaniu leku na listę zakazanych miała wciąż stosować go i nie wiedzieć o jego statusie niedozwolonego. "Pierwszy raz podano mi go w 2006 roku. Wtedy często było mi niedobrze i brakowało mi w organizmie magnezu, a ponadto w mojej rodzinie były przypadki cukrzycy. To był jeden z leków, który mi pomagał" - tłumaczyła Rosyjska tenisistka, której grozi czteroletnia dyskwalifikacja.

Od razu do Sharapovej przylepiono etykietę sportsmenki, która "brała" i jest nieuczciwa. Reakcja sponsorów i partnerów była szybka. Najpierw kontrakt zerwało Nike, a potem firma TAG Hauer ogłosiła, że nie przedłuży kontraktu z Marią Sharapovą. Teraz Porsche przygląda się sprawie i wstrzymuje współpracę. Rosjanka jest ambasadorem marki z Zuffenhausen od 3 lat. Jeśli sprawa skończy się dyskwalifikacją dla Rosyjskiej tenisistki, to prawdopodobnie Porsche wycofa się z współpracy. Mało kto chce być kojarzony ze sportowcem, który oszukuje.

REKLAMA