Powiew świeżości od Mercedesa - Viano i Vito po liftingu

Mercedes, Viano, Vito, facelifting, Mercedes-Benz
Mercedes-Benz Viano
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W obydwu samochodach zmianom zewnętrznym uległy przednie zderzaki i reflektory oraz osłony chłodnicy. Vito otrzymało dodatkowo nowe zderzaki tylne, natomiast Viano cały zmodernizowany tył z nowymi lampami w systemie LED.

Nie opublikowano jeszcze zdjęć wnętrz, ale zapowiedziano, iż mają być bardziej komfortowe i ergonomiczne, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Zapewnić mają to m.in. przeprojektowane przyciski oraz kierownica, nowe materiały wykończeniowe i kolory wnętrza.

W odświeżonych modelach nie można było zapomnieć o oszczędności, wydajności i przede wszystkim ekologii. Dlatego w Viano technologia BlueEFFICIENCY z funkcją Eco start/stop, oponami o niskich oporach toczenia i sześciobiegową skrzynią o wydłużonych przełożeniach, oferowana będzie w standardzie (w Vito za dopłatą). Dzięki temu specjaliści ze Stuttgartu szacują zmniejszenie zużycia paliwa i ograniczenie emisji CO2 o 15% w porównaniu do starszych modeli. Zastosowane gamy silników spełniają normy emisji Euro 5 i Euro 6 odpowiednio dla Vito i Viano.

Aktualizacje mechaniczne obu wariantów zawierają nowe podwozie, zawieszenie, a także 6-biegową skrzynię, z którą współpracują wszystkie silniki. Ich oferta składa się z 4- i 6-cylindrowych jednostek benzynowych oraz wysokoprężnych dostarczających moc od 95 do 258 KM w przypadku Vito i od 126 do 258 KM dla Viano.

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA