Powrót Speedstera?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 172 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Eagle - brytyjska firma zajmująca się renowacją Jaguarów E-type zaprezentowała swoją koncepcję współczesnego Speedstera. Podczas Salon Privé - londyńskiego pokazu samochodów luksusowych zaprezentowano nową odsłonę tego auta, przygotowana na bazie oryginalnego Jaguara z 1966 roku.

Na bazie klasyka przygotowano zupełnie nowe auto, które nie tracąc charakteru oryginału, przystaje technologicznie do aut naszych czasów. Nowe zawieszenie, poprawione hamulce, współczesne opony - to elementy, które być może kłują w oczy ortodoksyjnych miłośników klasycznych Jaguarów, ale są niezbędne, patrząc na to co siedzi pod maską.

Specjaliści Eagle zamontowali tam sześciocylindrowy silnik Jaguara E-type o pojemności 4,7 litra, ale po modyfikacjach silnik ten legitymuje się mocą o połowę większą niż 50 lat temu. 300 KM mocy i 460 Nm momentu obrotowego pozwala na rozpędzenie ważącego niecałe 1100 kg kabrioletu do 280 km/h.

Póki co powstał jeden egzemplarz auta, prezentujący możliwości brytyjskiego tunera. Więcej o tym projekcie można przeczytać na jaguarspeedster.com

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA