Powrót Suzuki Baleno - już we wrześniu

Pamiętacie Suzuki Baleno? Jeśli nie to nic dziwnego - ten samochód wielkiej kariery w Europie nie zrobił. Japońska firma ma jednak nadzieję, że jego druga generacja poradzi sobie lepiej.

baleno
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 62 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na wrześniowe targi we Frankfurcie Suzuki jest już gotowe. Japończycy opublikowali film, który zapowiada zupełnie nowy model, nazwany Baleno. Takie auto już było - w połowie lat 90. Baleno w wersjach hatchback, sedan i kombi walczyło w segmencie samochodów kompaktowych, choć konstrukcyjnie było przerośniętym Suzuki Swiftem z zaokrągloną karoserią. Teraz to zupełnie odrębny samochód z turbodoładowanym silnikiem i nową płytą podłogową.

Samochód jest ewolucją koncepcyjnego Suzuki iK-2, które poznaliśmy w marcu na salonie samochodowym w Genewie. Patrząc na proporcje można założyć, że odziedziczył po nim wymiary: 4 metry długości, 2,52m rozstawu osi, 1,45m wysokości i - to dość podejrzana informacja od Suzuki - aż 1,92 szerokości. Tak czy owak, nowe Baleno ląduje w klasie miejskich pojazdów obok największych wyjadaczy tego segmentu rynkowego: Skody Fabii, Forda Fiesty i Renault Clio.

Czym nowe Suzuki Baleno będzie walczyć o klientów? Między innymi nowoczesnym, oszczędnym i dynamicznym silnikiem benzynowym Boosterjet. Ma 1 litr pojemności i bezpośredni wtrysk paliwa. Pozostałe szczegóły na temat powracającego po kilkunastu latach na rynek auta poznamy przy okazji Frankfurt Motor Show, które zacznie się 15 września.

Zobacz także:
REKLAMA