Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Powrót Suzuki Baleno - już we wrześniu

Pamiętacie Suzuki Baleno? Jeśli nie to nic dziwnego - ten samochód wielkiej kariery w Europie nie zrobił. Japońska firma ma jednak nadzieję, że jego druga generacja poradzi sobie lepiej.

baleno

Na wrześniowe targi we Frankfurcie Suzuki jest już gotowe. Japończycy opublikowali film, który zapowiada zupełnie nowy model, nazwany Baleno. Takie auto już było - w połowie lat 90. Baleno w wersjach hatchback, sedan i kombi walczyło w segmencie samochodów kompaktowych, choć konstrukcyjnie było przerośniętym Suzuki Swiftem z zaokrągloną karoserią. Teraz to zupełnie odrębny samochód z turbodoładowanym silnikiem i nową płytą podłogową.

Samochód jest ewolucją koncepcyjnego Suzuki iK-2, które poznaliśmy w marcu na salonie samochodowym w Genewie. Patrząc na proporcje można założyć, że odziedziczył po nim wymiary: 4 metry długości, 2,52m rozstawu osi, 1,45m wysokości i - to dość podejrzana informacja od Suzuki - aż 1,92 szerokości. Tak czy owak, nowe Baleno ląduje w klasie miejskich pojazdów obok największych wyjadaczy tego segmentu rynkowego: Skody Fabii, Forda Fiesty i Renault Clio.

Czym nowe Suzuki Baleno będzie walczyć o klientów? Między innymi nowoczesnym, oszczędnym i dynamicznym silnikiem benzynowym Boosterjet. Ma 1 litr pojemności i bezpośredni wtrysk paliwa. Pozostałe szczegóły na temat powracającego po kilkunastu latach na rynek auta poznamy przy okazji Frankfurt Motor Show, które zacznie się 15 września.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij