Powrót do przyszłości z Lexusem

Lexus po 18 miesiącach prac pokazał Hoverboard, czyli lewitującą deskę, o której wielu z nas marzyło będąc dzieckiem.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 149 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jak mówi jeden z wiceprezesów japońskiej marki - Lexus dokonał niemożliwego. Przez 18 miesięcy współpracując z dwoma podzielającymi pasję Lexusa przedsiębiorstwami, zajmującymi się technologią magnetycznej lewitacji oraz korzystając z ogromnego doświadczenia deskorolkarza Rossa McGourana, stworzyli Hoverboard – unoszącą się nad ziemią deskę, obiekt westchnień każdego, kto choć raz widział widział film „Powrót do przyszłości”.

REKLAMA

Działanie lewitującego Hoverboard’a jest dla nas czymś z pogranicza magii, ale wczytując się w informacje nadesłane przez Lexusa, okazuje się, że to czysta fizyka i technologia. Całość działa dzięki zastosowaniu magnesów i nadprzewodników, które schładzane są ciekłym azotem do temperatury –197oC, gdyż dopiero wtedy nabierają swoich właściwości.

 

 

Niestety, okazuje się, że Hoverboard nie lata wszędzie, gdzie byśmy tego chcieli. By cała ta zabawa była faktycznie możliwa, Lexus zbudował w Barcelonie specjalny skatepark, zaprojektowany z myślą o tej „deskolotce”. Pod jego, wydawałoby się, najnormalniejszą powierzchnią znajduje się aż 200 metrów linii magnetycznych, dzięki którym powstałe pole magnetyczne tworzy dystans pomiędzy Hoverboard’em, a powierzchnią „hoverparku”. Siła utrzymująca deskę w powietrzu jest na tyle duża, że ujeżdżający ją może spokojnie na niej stać, a nawet skakać i wykonywać najróżniejsze tricki.

Ross McGouran przyznaje, że pomimo 20-letniego doświadczenia z tradycyjnymi deskorolkami, Hoverboard wymusił na nim opanowanie nowych umiejętności, co wynika chociażby z braku siły tarcia. 

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA