Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Powrót marki Talbot?

Mówi się o tym, że francuska grupa może ewentualnie zdecydować się na sprzedaż w krajach Europy Zachodniej oferowanych po niskiej cenie samochodów wytwarzanych w krajach rozwijających się. W ramach tego przedsięwzięcia można wykorzystać nową markę. Nie może to być jednak ani Peugeot, ani Citroen, tak aby nie ucierpiał na tym wizerunek żadnego z tych dwóch producentów.

Początkowo nazwa Talbot była używana w odniesieniu do francuskich samochodów Clement-Bayard, sprowadzanych od 1903 roku do Wielkiej Brytanii. W roku 1906 firma rozpoczęła wytwarzanie własnych pojazdów na Wyspach. W roku 1954 produkcję zawieszono.

24 lata później markę reaktywował francuski koncern PSA Peugeot Citroen, po przejęciu europejskich filii koncernu Chrysler. Osobowe modele marki zostały zastąpione w połowie lat 80-tych modelem Peugeot 309.

Ostatnim modelem Talbota dostępnym na rynku był dostawczy Talbot Express, wycofany w 1992 roku.

Źródło: samar

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  aby nie ucierpiał wizerunek marki Peugot/Citroen? A może ucierpieć bardziej po wyczynach np. modelu 307? Wizerunek jest niewiele lepszy niż Dacii a, według mnie, już znacznie poniżej np. Skody. Do tego obie marki są na prawie jednakowym poziomie, co na pewno utrudnia politykę marketingową i cenową.
  ~bartek147, 2008-09-04 19:36:04
 • avatar
  zgłoś
  Koncern PSA rozważa pomysł wprowadzenia tej marki na rynek. Talbot mógłby rywalizować z Dacią i „chińszczyzną".
  auto motor i sport, 2008-09-04 10:40:28
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij