REKLAMA

Powstaną kolejne odcinki autostrady A2

Autostrada

Ruszają prace nad przedłużeniem autostrady A2 na wschód od Warszawy. W ciągu siedmiu lat trasa ma sięgać aż do Białej Podlaskiej.

Jak poinformował minister infrastruktury i budownictwa, podpisano umowę na wykonanie koncepcji programowej dla odcinka autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Siedlec. W dalszym etapie przygotowana zostanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.

Według ministra, obecnie priorytetem jest rozbudowa infrastruktury drogowej we wschodniej Polsce, a realizacja w najbliższych latach autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej pozwoli na połączenie tej trasy z międzynarodową trasą Via Carpatia.

Dokumentacja, którą przygotowuje spółka Multiconsult Polska, zostanie zrealizowana do lutego przyszłego roku, a jej koszt to około 6,5 mln złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski przypomniał na konferencji, że obecne plany zakładały budowę tej ważnej drogi do roku 2033, a przyspieszenie inwestycji o niemal dekadę wpłynie pozytywnie na rozwój regionu. Dodał, że będzie to najkrótsza droga z Paryża do Moskwy - przez Siedlce i Białą Podlaską.

Przetarg na budowę 37,5 kilometra odcinka między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami zaplanowany jest na maj przyszłego roku, a w marcu 2020 roku podpisana zostałaby umowa. Budowa miałaby się rozpocząć w połowie 2012 roku, a zakończyć dwa lata później, w sierpniu 2023 r. Koszt tej inwestycji określany jest na 1,7 miliarda złotych.

Z informacji ministerstwa wynika, że realizowane mają być dalsze odcinki trasy A2, która do roku 2025 ma sięgać do Białej Podlaskiej, niespełna 40 kilometrów od przejścia granicznego z Białorusią w Terespolu. Odcinek do granicy mógłby powstać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Obecnie trwają prace nad budową autostrady A2 między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim. Trasa na tym odcinku ma być gotowa w 2020 roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA