[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Powstaną kolejne odcinki autostrady A2

Autostrada

Ruszają prace nad przedłużeniem autostrady A2 na wschód od Warszawy. W ciągu siedmiu lat trasa ma sięgać aż do Białej Podlaskiej.

Jak poinformował minister infrastruktury i budownictwa, podpisano umowę na wykonanie koncepcji programowej dla odcinka autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Siedlec. W dalszym etapie przygotowana zostanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.

Według ministra, obecnie priorytetem jest rozbudowa infrastruktury drogowej we wschodniej Polsce, a realizacja w najbliższych latach autostrady A2 od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej pozwoli na połączenie tej trasy z międzynarodową trasą Via Carpatia.

Dokumentacja, którą przygotowuje spółka Multiconsult Polska, zostanie zrealizowana do lutego przyszłego roku, a jej koszt to około 6,5 mln złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski przypomniał na konferencji, że obecne plany zakładały budowę tej ważnej drogi do roku 2033, a przyspieszenie inwestycji o niemal dekadę wpłynie pozytywnie na rozwój regionu. Dodał, że będzie to najkrótsza droga z Paryża do Moskwy - przez Siedlce i Białą Podlaską.

Przetarg na budowę 37,5 kilometra odcinka między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami zaplanowany jest na maj przyszłego roku, a w marcu 2020 roku podpisana zostałaby umowa. Budowa miałaby się rozpocząć w połowie 2012 roku, a zakończyć dwa lata później, w sierpniu 2023 r. Koszt tej inwestycji określany jest na 1,7 miliarda złotych.

Z informacji ministerstwa wynika, że realizowane mają być dalsze odcinki trasy A2, która do roku 2025 ma sięgać do Białej Podlaskiej, niespełna 40 kilometrów od przejścia granicznego z Białorusią w Terespolu. Odcinek do granicy mógłby powstać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

Obecnie trwają prace nad budową autostrady A2 między Warszawą a Mińskiem Mazowieckim. Trasa na tym odcinku ma być gotowa w 2020 roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij