Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Powstanie tylko 150 sztuk

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Roadster

Grand Sport to tak naprawdę nic innego, tylko wersja targa tego supersportowego samochodu. Auto będzie wytwarzane w fabryce Bugatti, mieszczącej się w miejscowości Molsheim we Francji. Do pierwszych właścicieli trafi już w lipcu.

Za fotelami kierowcy i pasażera zamontowany jest ten sam silnik, co w coupe. Do napędzania Grand Sporta służy więc 16-cylindrowiec, wytwarzający moc 1015 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy 1250 Nm. Prędkość maksymalna auta to 407 km/h, natomiast bez dachu jest ono w stanie pojechać "jedyne" 360 km/h.

Różnice w stosunku do coupe to szersza szyba przednia oraz zastosowanie diodowych lamp do jazdy dziennej. Ciekawostką jest też, opcjonalny miękki dach, który przyda się, gdy ten oryginalny, metalowy zostanie w domu, a po drodze właściciela auta złapie deszcz. Wewnątrz pojawił się zaś nowy 2,7-calowy monitor z kamerą cofania i system audio firmy Puccini.

Bugatti nie może narzekać na brak zainteresowania nową odmiana swojego auta, bowiem 50 sztuk już zamówiły osoby, będące w posiadaniu modelu coupe. Nie odstraszyła ich cena, wynosząca 1,4 miliona euro... bez podatków!

 

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Jeśli macie wolne jakieś 1,4 miliona euro, to nie zwlekajcie. Właśnie rozpoczęła się produkcja Bugatti Veyrona Grand Sport, który powstanie tylko w ilości 150 sztuk.
    auto motor i sport, 2009-05-28 09:54:08
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij