Powstanie tylko 150 sztuk

Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Roadster

Grand Sport to tak naprawdę nic innego, tylko wersja targa tego supersportowego samochodu. Auto będzie wytwarzane w fabryce Bugatti, mieszczącej się w miejscowości Molsheim we Francji. Do pierwszych właścicieli trafi już w lipcu.

Za fotelami kierowcy i pasażera zamontowany jest ten sam silnik, co w coupe. Do napędzania Grand Sporta służy więc 16-cylindrowiec, wytwarzający moc 1015 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy 1250 Nm. Prędkość maksymalna auta to 407 km/h, natomiast bez dachu jest ono w stanie pojechać "jedyne" 360 km/h.

Różnice w stosunku do coupe to szersza szyba przednia oraz zastosowanie diodowych lamp do jazdy dziennej. Ciekawostką jest też, opcjonalny miękki dach, który przyda się, gdy ten oryginalny, metalowy zostanie w domu, a po drodze właściciela auta złapie deszcz. Wewnątrz pojawił się zaś nowy 2,7-calowy monitor z kamerą cofania i system audio firmy Puccini.

Bugatti nie może narzekać na brak zainteresowania nową odmiana swojego auta, bowiem 50 sztuk już zamówiły osoby, będące w posiadaniu modelu coupe. Nie odstraszyła ich cena, wynosząca 1,4 miliona euro... bez podatków!

 

Zobacz także:
REKLAMA