Poznaliśmy wnętrze nowego Renault Laguna

Nowa generacja Renault Laguna pojawi się w salonach w przyszłym roku, a już dziś wiemy czego możemy się spodziewać po jej wnętrzu. 

fot. autoexpress.co.uk
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 692 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kto by pomyślał, że aktualnie dostępna Laguna jest już na rynku od ośmiu lat. W tym czasie niektórzy producenci zastąpiliby swój model dwukrotnie. Dziwi więc tak długa obecność sedana Renault w ofercie, biorąc pod uwagę fakt, iż nie był on raczej hitem sprzedaży.

REKLAMA

Francuski sedan segmentu D powróci w nowym stylu, ale to, czy będzie nosił dotychczasowe imię nie zostało jeszcze przesądzone. Nadchodzący model już od dawna przechodzi przedprodukcyjne testy korzystając z hojnego kamuflażu jakim obdarzono nadwozie przed wyjazdem na drogi publiczne. Prezentowane zdjęcie jest niestety tylko wizją tego jak następca Laguny mógłby wyglądać. Przyznajemy, że to, co widzimy nawet nam się podoba. Wydatny grill z ogromnym znaczkiem producenta i wyraźne trójbryłowe nadwozie, które nie przypomina już hatchbacka mogą się podobać.

fot. autoexpress.co.uk
fot. autoexpress.co.uk
   

Najpewniejszym elementem przyszłego modelu jest więc jego wnętrze, które udało się sfotografować w testowanym egzemplarzu. Niemal pozbawiony kamuflażu kokpit samochodu pozwala nam dokładnie przyjrzeć się temu, co konstruktorzy przygotowali dla mającego konkurować z Passatem i Mondeo sedanem. Bezsprzecznie najciekawszym elementem i absolutnie dominującym w kabinie jest duży ekran dotykowy. Wbrew utartej praktyce, upozycjonowano go pionowo, co od razu przywodzi na myśl inne modele, w których ekrany zamontowano niczym tablety: Renault Espace, Volvo XC90 i… Testa Model S. Cyfrowe wskaźniki znajdziemy również za kierownicą, gdzie niegdyś znajdował się analogowy prędkościomierz i obrotomierz.

Tradycyjnie rozwiązano natomiast zagadnienie obsługi klimatyzacji: dwa pokrętła i kilka przycisków. Poza tym, zauważyć można również górną część kokpitu obszytą skórą oraz drewniane wstawki w tunelu środkowym pomiędzy przednimi fotelami. Choć być może wszystko to brzmi dość ciekawie, to na szpiegowskim zdjęciu trudno dopatrzeć się polotu i wyrafinowanych form. Mamy jednak nadzieję, że finalna wersja wnętrza nowej Laguny będzie nie mniej ciekawa co w świeżutkim Espace. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA