Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Poznań Motor Show 2017 - podsumowanie

Poznańska wystawa samochodów to jedna z największych tego typu imprez w Europie i największa w jej centralno-wschodniej części. Wiemy już jaka była frekwencja na Motor Show.

Poznań Motor Show 2017 Poznań Motor Show 2017

Tegoroczne Motor Show odbyło się w dniach 6-9 kwietnia. Organizator opublikował kilka ciekawych liczb związanych z tą imprezą:

  • targi odwiedziło 135 023 miłośników motoryzacji,
  • wystawy zajmowały 10 pawilonów i teren otwarty,
  • swoje stoiska miało 170 wystawców,
  • zaprezentowano 60 polskich samochodowych premier,
  • a także 2 auta koncepcyjne,
  • wydanych zostało ponad 750 akredytacji.

Jednymi z najważniejszych wydarzeń było świętowanie przez znane marki motoryzacyjne swoich jubileuszy. W Poznaniu Mercedes-AMG chwalił się 50. leciem istnienia, a także rewelacyjnymi wynikami sprzedaży — Polacy w 2016 roku kupili ponad 1110 samochody AMG. Z tego powodu niemiecka marka zarezerwowała dla siebie 2000 metrów kwadratowych przestrzeni, na której największymi gwiazdami były nowe wersje klasy E, supersportowe AMG GT R, a także auta klasyczne z Mercedesem 300 SEL AMG na czele.

Mitsubishi natomiast obchodziło 100. rocznicę, z tej okazji pokazano model L200 Monster, a gościem stoiska był Hiroshi Masuoka, dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar. 90. rocznicę świętowało Volvo, które z tej okazji zaprezentowało nową generację swojego bestsellera – model XC 60. Bez komentarza nie możemy zostawić także stoiska Ferrari, na którym z racji 70. rocznicy marki zaprezentowano dwa wyjątkowe auta — LaFerrari Apertę oraz następcę F12 Berlinetty, model 812 Superfast.

Poznań Motor Show 2016 Poznań Motor Show 2015
   
   

Jak co roku własną halę miał Volkswagen Group Polska. W jej wnętrzu zaprezentowano wiele całkowicie nowych samochodów. Porsche zaprezentowało model wyścigowy 911 GT3 Cup oraz pierwsze kombi w historii marki — Panamerę Sport Turismo. Volkswagen zaprezentował= Golfa po faceliftingu oraz następce modelu CC, czyli Arteona. Na stoisku Seata można było obaczyć nową Ibizę, u Skody gwiazdą była Octavia RS 245, czyli najmocniejsza Octavia w historii.

Poznań Motor Show – stoisko "auto motor i sport"

Poznań Motor Show 2017

Na salonie samochodowym Motor Show w Poznaniu nie mogło zabraknąć oczywiście także nas — wspólne stoisko redakcji „auto motor i sport” oraz „Motocykl” znajdowało się w hali numer 5. Na naszym stoisku przygotowaliśmy dla Was Ferrari 488 GTB z układem wydechowym Acrapovic, najnowsze opony Michelin Pilot Super Sport, konkurs w którym do wygrania była podróż trasą Grand Tour po Szwajcarii.

Nie mogło oczywiście zabraknąć nagród w naszych corocznych plebiscytach. Zwycięzca „Best Bikes 2017” odebrał w niedzielę motocykl BMW 1200 R nineT, a zwycięzca plebiscytu „Best Cars 2017” otrzymał kluczyki do Peugeota 3008 GT.

Kolejne Motor Show już za rok, z pewnością będziemy tam ponownie. Dziękujemy za poświęcony czas, wszelkie pytania, rozmowy, zdjęcia i miłe słowa — spotkanie się z Wami twarzą w twarz zawsze jest dobrym wspomnieniem z Motor Show.

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij