Poznań Motor Show 2017 - podsumowanie

Poznańska wystawa samochodów to jedna z największych tego typu imprez w Europie i największa w jej centralno-wschodniej części. Wiemy już jaka była frekwencja na Motor Show.

Poznań Motor Show 2017
Poznań Motor Show 2017

Tegoroczne Motor Show odbyło się w dniach 6-9 kwietnia. Organizator opublikował kilka ciekawych liczb związanych z tą imprezą:

  • targi odwiedziło 135 023 miłośników motoryzacji,
  • wystawy zajmowały 10 pawilonów i teren otwarty,
  • swoje stoiska miało 170 wystawców,
  • zaprezentowano 60 polskich samochodowych premier,
  • a także 2 auta koncepcyjne,
  • wydanych zostało ponad 750 akredytacji.

Jednymi z najważniejszych wydarzeń było świętowanie przez znane marki motoryzacyjne swoich jubileuszy. W Poznaniu Mercedes-AMG chwalił się 50. leciem istnienia, a także rewelacyjnymi wynikami sprzedaży — Polacy w 2016 roku kupili ponad 1110 samochody AMG. Z tego powodu niemiecka marka zarezerwowała dla siebie 2000 metrów kwadratowych przestrzeni, na której największymi gwiazdami były nowe wersje klasy E, supersportowe AMG GT R, a także auta klasyczne z Mercedesem 300 SEL AMG na czele.

Mitsubishi natomiast obchodziło 100. rocznicę, z tej okazji pokazano model L200 Monster, a gościem stoiska był Hiroshi Masuoka, dwukrotny zwycięzca rajdu Dakar. 90. rocznicę świętowało Volvo, które z tej okazji zaprezentowało nową generację swojego bestsellera – model XC 60. Bez komentarza nie możemy zostawić także stoiska Ferrari, na którym z racji 70. rocznicy marki zaprezentowano dwa wyjątkowe auta — LaFerrari Apertę oraz następcę F12 Berlinetty, model 812 Superfast.

Poznań Motor Show 2016 Poznań Motor Show 2015
 
Poznań Motor Show 2016
 
Targi Motor Show 2014
   

Jak co roku własną halę miał Volkswagen Group Polska. W jej wnętrzu zaprezentowano wiele całkowicie nowych samochodów. Porsche zaprezentowało model wyścigowy 911 GT3 Cup oraz pierwsze kombi w historii marki — Panamerę Sport Turismo. Volkswagen zaprezentował= Golfa po faceliftingu oraz następce modelu CC, czyli Arteona. Na stoisku Seata można było obaczyć nową Ibizę, u Skody gwiazdą była Octavia RS 245, czyli najmocniejsza Octavia w historii.

Poznań Motor Show – stoisko "auto motor i sport"

Poznań Motor Show 2017
Poznań Motor Show 2017

Na salonie samochodowym Motor Show w Poznaniu nie mogło zabraknąć oczywiście także nas — wspólne stoisko redakcji „auto motor i sport” oraz „Motocykl” znajdowało się w hali numer 5. Na naszym stoisku przygotowaliśmy dla Was Ferrari 488 GTB z układem wydechowym Acrapovic, najnowsze opony Michelin Pilot Super Sport, konkurs w którym do wygrania była podróż trasą Grand Tour po Szwajcarii.

Nie mogło oczywiście zabraknąć nagród w naszych corocznych plebiscytach. Zwycięzca „Best Bikes 2017” odebrał w niedzielę motocykl BMW 1200 R nineT, a zwycięzca plebiscytu „Best Cars 2017” otrzymał kluczyki do Peugeota 3008 GT.

Kolejne Motor Show już za rok, z pewnością będziemy tam ponownie. Dziękujemy za poświęcony czas, wszelkie pytania, rozmowy, zdjęcia i miłe słowa — spotkanie się z Wami twarzą w twarz zawsze jest dobrym wspomnieniem z Motor Show.

REKLAMA