REKLAMA

Poznań Motor Show 2018 w liczbach - podsumowanie

Tegoroczne targi Poznań Motor Show odbyły się w miniony weekend. Przez cztery dni odwiedziło je ponad 150 tys. osób. Znacznie więcej niż przed rokiem.

Mercedes-AMG Project One - Poznań Motor Show 2018
Mercedes-AMG Project One - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Targi Poznań Motor Show 2018 odbyły się w dniach 5-8 kwietnia. Przybyło na nie aż 151 437 odwiedzających. Dla porównania, przed rokiem na targi dotarły 135 023 osoby. Ranga imprezy, która przeżywa swój renesans po wielu latach, rośnie z roku na rok.

Dość powiedzieć, że to właśnie na tej imprezie swoją europejską premierę miał nowy Volkswagen Touareg, a wiele pojazdów przybyło prosto z marcowego salonu samochodowego w Genewie. Mercedes pokazał swój najnowszy hipersamochód Project One, a Audi prototyp Aicon wart 8 mln euro. A to i tak tylko niektóre z niespodzianek.

- Volkswagen Group Polska absolutnie dostrzega, jak targi Poznań Motor Show się rozwijają, jak zyskują na znaczeniu i my też pomagamy rozwijać się targom. Wystarczającym dowodem na to jest fakt, że marka Volkswagen zaprezentowała po raz pierwszy w tej skali w Europie nowego Volkswagena Touareg - samochód, który ledwie kilka dni temu miał swoją światową premierę w Pekinie. Po raz pierwszy w tej skali pokazywany jest w Europie właśnie na Poznań Motor Show - powiedział Patryk Tryzubiak z Volkswagen Group Polska.

REKLAMA

Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018
Volkswagen Touareg - Poznań Motor Show 2018, fot. Michał Szymaczek

Podsumowując, w dniach od 5 do 8 kwietnia Poznań Motor Show odwiedziło 151 437 miłośników motoryzacji, którzy przemierzając 15 pawilonów pełnych motoryzacyjnych emocji odwiedzili 170 wystawców, którzy zaprezentowali 60 motoryzacyjnych premier, w tym 10 pojazdów koncepcyjnych.

Jak pisze w komunikacie prasowym organizator: "Liczby nie kłamią, Poznań Motor Show to gigantyczna impreza, która ponownie przyciągnęła tłumy entuzjastów koni mechanicznych. Wiedząc, jak bardzo jesteśmy różni, jak różne mamy upodobania i potrzeby, staraliśmy się, by Poznań Motor Show był odpowiedzią na potrzeby zwiedzających. Wiedząc, że targi robimy dla nich, przygotowaliśmy taką ofertę, która powinna zadowolić każdego pasjonata motoryzacji."

Dalej czytamy: "Tematyczne strefy i salony: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy i truck są właśnie odpowiedzią na głosy odwiedzających targi. Także liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak tory offroadowe, międzynarodowe zawody Stunt Wars Poland, strefa tuningu BlackzONE, tegoroczna nowość - Arena Videoblogerów motoryzacyjnych czy Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników są tego dowodem."

Przyszłoroczna edycja targów - Poznań Motor Show 2019 - odbędzie się w dniach 28-31 marca 2019. A już w najbliższy weekend, w Warszawie, na PGE Narodowym, odbędzie się Auto Nostalgia 2018 - Ogólnopolskie Targi i Wystawa Pojazdów Zabytkowych.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA