Poznańskie Spotkania Motoryzacyjne

Genewa Motor Show 2008
Genewa Motor Show 2008

Wystawcy przygotowali liczne nowości, wśród których będą także pokazy przedpremierowe. Po raz pierwszy w Polsce będzie można oglądać m.in. Citroeny C5 i Berlingo, Forda Kuga, czy Suzuki Splasha.

Swoją ofertę zaprezentuje blisko 30 dealerów. Między innymi takich marek, jak Alfa Romeo, Audi, BMW, Cadillac, Chevrolet, Citroen, Dacia, Fiat, Ford, Gazela, Honda, Hyundai, Jeep, Kia, Lancia, Lexus, Łada, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Subaru, Suzuki, Toyota, UAZ, Volkswagen i Volvo. Wszyscy znajdą się pod dachem pawilony numer 5.

Nie zabraknie samochodów tuningowych, których zlot odbędzie się w niedzielę. W sobotę natomiast na teren targowy wjadą pojazdy znacznie większe, odbędą się tu bowiem eliminacje do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych. Przez trzy dni imprezy potrwa spotkanie miłośników samochodowego design i samochodów koncepcyjnych przygotowane przez Wojciecha Sierpowski; tym razem tematem przewodnim DesignForum będą małe samochody z wielka historią - Mikrus i Fiat 500.

10 i 11 maja do trwających już od piątku PSM dołączy druga, nie mniej atrakcyjna impreza - Polski Finał Mistrzostw Świata w Sportach Elektronicznych, największe tego typu wydarzenie w Polsce. Wśród prezentowanych w pawilonie 3 multimediów, będą również akcenty motoryzacyjne. Na stoisku firmy Intel będzie można zobaczyć bolidy BMW Sauber F1 Team. Rozegrany zostanie także turniej na profesjonalnych symulatorach BMW Sauber z super nagrodami - zwycięzcy pojadą na dzień testowy BMW Sauber F1 Team na torze Silverstone.

Impreza potrwa od piątku do niedzieli (9-11 maja) i można ją będzie zwiedzać w godzinach od 9 do 17.

Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie

REKLAMA
REKLAMA