Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.2

Prace nad systemem KERS rozpoczęte

Zespoły nie wystartowały jeszcze w żadnej rundzie sezonu 2008, ale BMW Sauber F1 Team pracuje już nad nowymi technologiami na 2009 r.

BMW Sauber Bolid BMW Sauber F1.07 w całej krasie

Wraz z wprowadzeniem Systemu Odzyskiwania Energii Kinetycznej KERS (Kinetic Energy Recovery Systems), Formuła 1 wstąpi na zupełnie nowy teren.

Działanie: nadwyżka energii generowanej przez samochód Formuły 1 nie będzie już niewykorzystana. W przyszłości zostanie przekształcona w siłę napędzającą. Jest to, zdaniem Theissena, wyjątkowe wyzwanie. "Jesteśmy bardzo podekscytowani nowymi systemami odzyskiwania energii" - przyznaje. "Wystarczy to sobie wyobrazić: w tym momencie nie istnieją nawet jeszcze ich ostateczne wersje, a za 14 miesięcy będziemy z nich korzystać podczas wyścigów."

BMW Sauber F1 Team czyni już postępy, jeśli chodzi o rozwój nowych systemów, mówi Theissen: "Pracujemy na pełnych obrotach nad połączeniem silnika spalinowego z jednostką elektryczną i akumulatorami. Jest to bardzo ekscytujące zadanie dla inżynierów od układu przeniesienia napędu."

Theissen jest przekonany, że z nowych rozwiązań stworzonych na potrzeby Formuły 1 skorzystają również seryjne pojazdy BMW. "Ciekawie jest widzieć, jak specjaliści od napędów hybrydowych pukają już do naszych drzwi. Zdają sobie sprawę z tego, że w Formule 1 inżynierowie rozwijają technologie zdecydowanie szybciej."

Korzyści są jasne zarówno dla zawodników wyścigowych, jak i codziennych kierowców: podczas gdy piloci Formuły 1 będą mogli wykorzystać zgromadzoną energie jako dodatkową moc, kierowcy BMW mogą spodziewać się jeszcze mniejszego zużycia paliwa i emisji spalin - wszystko dzięki nowym, oszczędzającym energię systemom.

Mototarget

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 113 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  A w Polsce już działa od dawna KRUS - system pozyskiwania pieniędzy. Działa to tak wszyscy na to płacą, nieliczni mają dostawać kasę a obsługa systemu ma pracę dla siebie, rodzin i znajomych króliczka. A szczebel kierowniczy systemu KRUS daje się korumpować w ramach różnych przetargów. To jest dopiero system.
  ~Specjalista, 2008-11-17 15:53:37
 • avatar
  zgłoś
  chyba chodziło Tobie o KERS, a nie KRES co nie??
  ~Keldin, 2008-11-06 22:09:28
 • avatar
  zgłoś
  Choć KRES brzmi lepiej.
  ~JMaciek, 2008-02-04 15:05:39
 • avatar
  zgłoś
  Zespoły nie wystartowały jeszcze w żadnej rundzie sezonu 2008, ale BMW Sauber F1 Team pracuje już nad nowymi technologiami na 2009 r.
  auto motor i sport, 2008-02-04 13:09:04
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij