Prawdopodobnie największa kolekcja Viperów na świecie

Ta zaskakująca kolekcja, nazwana pieszczotliwie "Gniazdem żmij" (ang. Viper's Nest) powstała w jeszcze bardziej zaskakująco krótkim czasie. Zobacz, prawdopodobnie największą kolekcję Viperów na świecie.

Wayne i D'Ann Rauh pochodzą z Teksasu i są szczęśliwą parą, która lubi kolekcjonować samochody, których w sumie mają ponad 100. Najbardziej jednak chwalą się Viperami. Ich kolekcja liczy w sumie oszałamiające 79 Viperów, wliczając dwa ostatnie nabytki. Obydwa to konfigurowane na specjalne życzenie Vipery GTC "1 of 1". Ten program zapewnia właścicieli, że drugiego tak skonfigurowanego auta nie spotkają nigdzie na świecie.

REKLAMA

Program personalizacji pozwala wybrać wyposażenie, włączając także kolor, który nie może się powtórzyć. W sumie, Dodge oferuje do Vipera aż 25 mln opcji konfiguracji! Wybrane przez Teksańczyków Vipery mają też specjalny, aerodynamiczny body kit, który składa się z dokładki przedniego zderzaka, większego spoilera oraz tylnego dyfuzora. Pod maską obu aut gości ten sam, co we wszystkich "żmijach", czyli 8.4-litrowy silnik V10 o mocy 645 KM.

Największa kolekcja Viperów na świecie

Zdumiewające jest też to w jak krótkim czasie udało im się zgromadzić tyle aut. Wszystko zaczęło się zaledwie 9 lat temu, w 2006 roku, kiedy kupili pierwszego Dodge'a Vipera. Po zaledwie siedmiu latach ich garaż mieścił 65 aut, w tym rzadkiego Vipera SRT10 ACR-X.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA