Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Prawie bez kamuflażu – nowy Opel Meriva

Opel Meriva II Opel Meriva II

Nowa generacja Merivy została po raz kolejny przyłapany przez naszych fotografów - tym razem na drogach południowej Europy, i to praktycznie bez kamuflażu. Na zdjęciach, poza ogólną sylwetką auta, widać także wiele nawiązań do najnowszych produktów niemieckiej marki, czyli Astry i Insigni.

Nowe lampy przednie i tylne oraz schodek na tylnych drzwiach pod szybą boczną sprawiają, że nowa Meriva, podobnie jak jej starsi bracia, prezentuje się dynamicznie. Uwagę zwraca także sposób umieszczenia klamki tylnych drzwi - tuż przy tej służącej do otwierania przednich. Tak, jak przypuszczaliśmy, nowy van będzie miał system otwierania drzwi, nazwany "FlexDoor".

Wybór jednostek napędowych będzie podobny, jak w nowej Astrze, co oznacza, że pod jej maską pracował będzie np. 1,4-litrowy silnik benzynowy o mocy 140 koni mechanicznych. Po stronie wysokoprężnej znajdować się będą zaś jednostki spełniające normę Euro 5 o mocach od 95 do 160 koni mechanicznych.

Źródło: Automedia

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 050 PLN
Dostępne nadwozia: van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Oto najlepsze jak do tej pory zdjęcia małego vana Opla, którego premiera planowana jest na marcowe targi motoryzacyjne w Genewie.
    auto motor i sport, 2009-09-24 12:38:31
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij