Premiera BMW Serii 6 Gran Turismo

BMW ujawniło wreszcie szczegóły dotyczące nowej Serii 6 Gran Turismo. Model ten zastąpi Serię 5 Gran Turismo i będzie od niej nieco większy.

BMW Serii 6 Gran Turismo
BMW Serii 6 Gran Turismo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Doczekaliśmy się tej chwili, kiedy niemiecki producent odsłonił i pokazał światu nową Serię 6 GT. Samochód, jak wspomnieliśmy, wchodzi na miejsce ustępującego modelu Serii 5 GT. Czym różnią się oba auta?

REKLAMA

Przede wszystkim wymiarami. Na fali krytyki wyglądu "piątki" GT, projektanci wydłużyli auto do niemal 5,1 metra, poprawiając tym samym jego proporcje. Niżej poprowadzono zarówno dach (o 21 mm), jak i tylną część, która osadzona jest o 64 mm niżej.

Nowe BMW Serii 6 GT ma oprócz tego większy i bardziej masywny grill, a okna w drzwiach są pozbawione ramek, dodając samochodowi sportowego charakteru. Reflektory, z ciekawie poprowadzonymi listwami LED, są w całości wykonane w tej technologii.

W kabinie jak w domu poczują się posiadacze BMW Serii 5. Przynajmniej z przodu, jeśli chodzi o wygląd deski rozdzielczej. Na jej środku króluje 10,25-calowy ekran systemu iDrive, wyposażony w sterowanie głosem i gestami. Poza tym, na pokładzie znajdzie się system jazdy półautonomicznej, wyświetlacz head-up czy elektrycznie ustawiane fotele tylne.

Jeśli chodzi o pojemność bagażnika, to z pewnością mocna strona BMW 6 GT. 610 litrów to wynik na bardzo dobrym poziomie. Możliwość niemal trzykrotnego powiększenia przestrzeni bagażowej (do 1800 litrów) daje naciśnięcie jednego guzika, który elektrycznie składa oparcia foteli.

Samochód w salonach zadebiutuje w listopadzie. Pojawi się na większości rynków z trzema silnikami do wyboru. Wersja 630i Gran Turismo napędzana będzie 2-litrową jednostką o mocy 260 KM i 400 Nm momentu obrotowego, co w połączeniu z 8-stopniową przekładnią automatyczną pozwoli przyspieszyć do "setki" w 6,3 sekundy.

Mocniejsza odmiana to 640i Gran Turismo, z 3-litrowym, 6-cylindrowym silnikiem o mocy 340 KM i 450 Nm momentu (0-100 km/h w 5,3 s). Ta wersja opcjonalnie napędzana jest na cztery koła.

Klienci preferujący diesle wybiorą model 630d Gran Turismo. To 3-litrowy motor o sześciu cylindrach i 265 KM mocy. Dzięki potężnemu momentowi obrotowemu (620 Nm), auto startuje do "setki" w 6 sekund.

W całej okazałości BMW Serii 6 Gran Turismo zobaczymy we wrześniu, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, gdzie redakcja Auto Motor i Sport będzie obecna.

REKLAMA