Premiera Toyoty FT-AC

Na targach motoryzacyjnych w Los Angeles Toyota zaprezentowała koncepcyjny model FT-AC.

Toyota FT-AC
Toyota FT-AC

Sukces crossovera C-HR oraz niemalejąca popularność ikony segmentu SUV - Toyoty RAV4 jest motywacją dla japońskiej marki do poszukiwania kolejnych propozycji dla fanów samochodów ze zwiększonym prześwitem i napędem 4x4.

REKLAMA

Future Toyota Adventure Concept (FT-AC) został zaprojektowany z myślą o przełamywaniu codziennej rutyny i korzystania z każdej okazji do przeżycia przygody. To kolejna propozycja Toyoty z serii konceptów, które powstały z myślą o wypadach za miasto i realizacji swoich pasji.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota FT-AC
Toyota FT-AC

Wyraźnie zarysowany, szeroki grill jest obramowany przez reflektory LED. Światła przeciwmgielne można... wyjąć i posłużyć się nimi jak latarkami. Można je też przyczepić do roweru – w takim układzie zapewniają optymalne oświetlenie drogi w nocy.

W przedni zderzak samochodu wkomponowane są dwa haki. Osłony podwozia chronią krótkie zwisy z przodu i z tyłu przed kamieniami, wystającymi korzeniami i innymi przeszkodami. Z tyłu samochodu zamontowany jest bagażnik rowerowy, który chowa się w kilka sekund.

REKLAMA

Toyota FT-AC
Toyota FT-AC

FT-AC został zbudowany na długiej platformie, ma także duży rozstaw kół i szerokie nadkola, co sprawia, że wygląda masywnie i stabilnie. 20-calowe koła z oponami all-terrain oraz duży prześwit otwierają przed kierowcą jeszcze więcej możliwości spędzania wolnego czasu.

Bagażnik dachowy w stylu safari można doposażyć w dowolny sposób. Światła obrysowe na rogach z przodu tworzą nastrojowe oświetlenie i wspomagają działanie kamer w bocznych lusterkach. Kamery te działają m.in. na podczerwień i mogą nagrywać przebieg trasy. Można je także wyjąć i zabrać ze sobą na wycieczkę pieszą lub rowerową.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota FT-AC
Toyota FT-AC

Zintegrowany hotspot wi-fi automatycznie przesyła nagranie z kamery do chmury, gdzie na bieżąco można edytować i publikować filmy za pomocą smartfona. Wysoka jakość połączenia umożliwia livestream, aby fani i followersi mogli na bieżąco śledzić wyprawę.

Tylne światła LED zamocowane na bagażniku dachowym poprawiają widoczność i mogą być kontrolowane za pomocą smartfona. Kierowca i pasażerowie mogą też skorzystać z geolokacji.

REKLAMA

Toyota FT-AC
Toyota FT-AC

FT-AC to na razie studium designu, jednak został opracowany z myślą o silniku benzynowym o dużym momencie obrotowym i napędzie 4x4. Mógłby alternatywnie otrzymać także układ hybrydowy nowej generacji, łączący niskie zużycie paliwa, dużą moc i elastyczność oraz napęd na cztery koła bez wału napędowego.

REKLAMA

REKLAMA