Premiera Toyoty Land Cruiser w Polsce

Toyota Land Cruiser serii 150 nowej generacji ma swoją polską premierę na targach Fleet Market w Warszawie.

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser

Światowa premiera nowego modelu Land Cruisera 150 miała miejsce na Frankfurt Motor Show we wrześniu tego roku. Teraz samochód został zaprezentowany po raz pierwszy polskiej publiczności na targach Fleet Market w Warszawie. Samochód można już zamawiać w autoryzowanych salonach marki.

REKLAMA

Legendarny samochód terenowy został gruntownie zmodernizowany i otrzymał bogatsze wyposażenie we wszystkich wersjach. Mimo to podstawowa cena za bazową wersję Prado pozostaje niezmieniona. Korzyści wynikające z wartości dodatkowego wyposażenia względem poprzedniej wersji modelu sięgają 7 800 zł.

Odświeżony model jest nieco większy od poprzednika. Nowa linia nadwozia, przeprojektowane nadkola oraz maska upodobniły go do Land Cruisera V8. Przednie i tylne reflektory w nowym kształcie oraz światła do jazdy dziennej wykorzystują technologię LED. Od wersji Invincible samochód otrzymuje większe, 19-calowe felgi w atrakcyjnym wzorze. 

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser

Odświeżony wygląd wnętrza obejmuje trzy wersje kolorystyczne – czarną, beżową i brązową. Największych zmian dokonano na konsoli centralnej, która upodobniła się do konsoli w Land Cruiserze V8. Na jej środku zamontowano większy, 8-calowy ekran dotykowy z systemem Toyota Touch 2, nawigacją oraz systemem Panoramic View Monitor, prezentującym widok otoczenia samochodu w zakresie 360 stopni.

Pod ekranem mieści się panel klimatyzacji i dwa pokrętła – do obsługi systemu Crawl Control oraz napędów. Od wersji Invincible dostępna jest 3-strefowa klimatyzacja, z osobną strefą obejmującą tylną kanapę. Do wyboru jest tapicerka materiałowa lub skórzana – fotele pokryte skórą są wentylowane. Za kierownicą o nowym wzorze, na tablicy rozdzielczej pomiędzy zegarami został umieszczony wyświetlacz TFT 4,2 cala.

REKLAMA

Toyota Land Cruiser Materiały prasowe
Toyota Land Cruiser

Wraz z faceliftingiem do oferty Land Cruisera trafia pełny pakiet bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense (TSS), dostępny w standardzie od drugiej wersji wyposażenia Premium.

W jego skład wchodzi układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zdarzenia z funkcją rozpoznawania pieszych, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, tempomat adaptacyjny, dostosowujący prędkość samochodu do poprzedzającego auta, układ rozpoznawania znaków drogowych oraz automatyczne światła drogowe.

Dodatkowo oferowane są systemy BSM (system monitorowania martwego pola w lusterkach), RCTA (system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu) oraz Multi-terrain Monitor, czyli system 4 kamer 360 stopni przekazujący obraz wokół pojazdu.

REKLAMA

REKLAMA

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser

Przez 66 lat obecności na rynku Land Cruiser udowodnił swoją odporność na trudne warunki i dzielność terenową. W sprawnym pokonywaniu przeszkód pomogą – obok dużego prześwitu, znacznych kątów natarcia, zejścia i rampowego czy głębokości brodzenia do 700 mm – także zaawansowane systemy wspomagające jazdę w terenie.

Samochód może być wyposażony m.in. w Crawl Control, Kinetic Dynamic Suspension System (KDSS) czy Multi-Terrain System (MTS). Nowością jest mechanizm różnicowy ze zwiększonym tarciem LSD oraz możliwość korzystania z systemu MTS (Multi Terrain System) przy włączonym systemie Crawl Control.

REKLAMA

Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser

Land Cruiser po faceliftingu jest oferowany w wersji 3- lub 5-drzwiowej, z silnikiem 2,8 l z serii GD (Global Diesel), z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. W cenniku znalazły się cztery, bogatsze niż dotychczas, wersje wyposażenia – Prado, Premium, Invincible oraz Executive, które można wzbogacić o pakiety oraz pojedyncze udogodnienia, takie jak szyberdach.

Unowocześniony Land Cruiser z bogatszym wyposażeniem w standardzie jest dostępny w podstawowej wersji Prado w takiej samej cenie jak model przed faceliftingiem – 189 000 zł. Nabywcy Prado zyskają na bogatszym wyposażeniu tej wersji 7 800 zł. Przy zakupie Land Cruisera we wzbogaconych wersjach Invincible i Executive zyskamy 6 700 zł. Autoryzowane salony Toyoty już przyjmują zamówienia na nowy model.

REKLAMA

REKLAMA