Premiery Citroena na targach w Poznaniu

Na stoisku Citroena będzie się wiele działo, czeka nas wiele premier, zarówno nowych, jak i zmodernizowanych modeli. Pokazane zostaną m.in. C1, SpaceTourer, C3. C4 Cactus, C4 Picasso oraz C – Elysse.

Citroen
Citroen C3

Najważniejszym samochodem prezentowanym na targach w Poznaniu przez Citroena ma być nowy C3. Nowa generacja tego francuskiego hatchbacka segmentu B jest awangardowo stylizowana, dzięki czemu rzuca się w oczy i łatwo ją odróżnić od poprzednika. Tym samym C3 upodobniło się do innych nowych Citroenów, np.C4 Cactusa, C4 Picasso czy prezentowanego także w Poznaniu małego C1.

REKLAMA

Zgodnie z panującą obecnie modą na crossovery, auto otrzymało dosyć duży - jak na miejskiego malucha - prześwit. W nowym C3 Citroen po raz pierwszy na świecie oferuje kamerę ConnectedCAMCitroën, umieszczoną na przedniej szybie za lusterkiem wstecznym i rejestrującą obraz widziany przed samochodem.

Inną nowością jest powracający na polski rynek model C1. To małe autko segmentu A także wyróżnia się awangardową stylizacją. Ma on zapewniać komfort eksploatacji poprzez prostą budowę, mały promień skrętu, niewielkie gabaryty, niska masę i rozsądną cenę, zaczynającą się od 36 200 zł.
W stolicy Wielkopolski zadebiutuje również budżetowy sedan C-Elysee poddany liftingowi. Dalej ma przyciągać do siebie obszernym wnętrzem, nieskomplikowaną konstrukcją i niską ceną, która rozpoczyna się od 41 090 zł. Model po liftingu może być wyposażony w opcjonalną kamerę cofania i nawigację z 7 calowym, dotykowym ekranem.

REKLAMA