REKLAMA

Premiery Lexusa na Paris Motor Show 2018

Podczas salonu samochodowego w Paryżu Lexus zaprezentuje kilka nowości. Przede wszystkim czeka nas debiut nowego coupe Lexus RC. Poza tym zobaczymy Lexusa LC Yellow Edition i Lexusa ES.

Lexus RC 2018 Materiały prasowe
Lexus RC 2018, fot. Lexus

Tegoroczny Salon Samochodowy w Paryżu, rozpoczynający się 2 października od dwóch dni prasowych, będzie sceną światowej premiery nowego luksusowego, sportowego coupe Lexus RC. Model trafi do sprzedaży w Europie pod koniec bieżącego roku.

Od czasu wprowadzenia na rynek w roku 2014, model RC odgrywał kluczową rolę w gamie Lexusa. Chodziło o zwiększenie emocjonalnego oddziaływania pojazdów marki na potencjalnych klientów.

Nowy Lexus RC łączy komfort z najnowszymi, charakterystycznymi elementami designu Lexusa oraz lepszą dynamiką jazdy, czerpiąc jednocześnie inspirację z flagowego coupe LC.

Japończycy przygotowali oryginalną formę prezentacji. Zamiast klasycznej konferencji prasowej na stoisku, nowe modele Lexusa będą prezentowane za pomocą nowatorskiej koncepcji #SharpYetSmooth - w pierwszym dniu prasowym, w godzinach od 11:00 do 16:00 czasu CET. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną przekazane za pomocą mediów społecznościowych, pod hashtagiem #SharpYetSmooth.

REKLAMA

Lexus LC Yellow Edition
Lexus LC Yellow Edition

Drugą premierą Lexusa w Paryżu będzie prezentacja nowego LC Yellow Edition – limitowanej wersji flagowego coupe marki. Nowy model wyróżnia się z zewnątrz nadwoziem w żywym kolorze Flare Yellow, który uzyskano dzięki starannemu doborowi odcieni wielu warstw lakieru.

Nowy LC Yellow Edition wyróżnia się też osiągami i własnościami jezdnymi, które zawdzięcza zastosowanej w nim najwyższej specyfikacji LC Sport+.

Kolejnym wydarzeniem, które Lexus przygotował na salon samochodowy w Paryżu, będzie europejska premiera nowej generacji luksusowego sedana ES. Lexus ES siódmej już generacji łączy legendarny komfort i luksus z nową platformą, która zapewnia dynamiczne własności jezdne.

Na stoisku Lexusa będzie także prezentowany nowy kompaktowy crossover UX, na który po raz pierwszy będzie można składać zamówienia. UX stanie się drugim obok hatchbacka CT modelem bazowym marki Lexus, odgrywając ważną rolę w zwiększeniu rocznej sprzedaży w Europie do 100 tysięcy samochodów w roku 2020.

Salon samochodowy w Paryżu rozpocznie się 2 października od dni prasowych, na których redakcja Auto Motor i Sport będzie obecna. Zapraszamy na relację z targów Paris Motor Show 2018 w naszym serwisie specjalnym.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA