[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Prezes Audi Rupert Stadler został zatrzymany

Jak poinformowały zagraniczne agencje, aresztowany i tymczasowo zatrzymany został dziś rano prezes Audi Rupert Stadler. Chodzi o tzw. aferę spalinową.

Rupert Stadler - prezes Audi Rupert Stadler - prezes Audi

Koncern Volkswagen potwierdził informację o zatrzymaniu prezesa Audi Ruperta Stadlera dziś rano w jego domu w niemieckim Ingolstadt.

Nie dalej jak kilka dni temu niemiecka prokuratura, która prowadzi sprawę tzw. afery dieselgate, związanej z montowaniem oprogramowania oszukującego podczas testów emisji spalin, rozszerzyła postępowanie wobec marki Audi. Jednym z "nowych" dwudziestu podejrzanych o różnego rodzaju oszustwa związane ze sprawą jest właśnie Stadler.

REKLAMA

REKLAMA

Aresztowanie Stadlera to prawdziwy przełom w śledztwie, bo jest to obecnie najwyższy rangą pracownik koncernu, jaki został do tej pory aresztowany w związku ze sprawą.

Jak poinformowała prokuratura w Monachium, zatrzymanie prezesa Audi ma związek z obawami o utrudnianie śledztwa w sprawie Dieselgate. Stadler ma przebywać w areszcie do wyjaśnienia sprawy.

REKLAMA

Przypomnijmy, że afera spalinowa dotyczyła początkowo samochodów Volkswagena i stopniowo rozszerzała się na kolejne marki koncernu. Nie dalej jak miesiąc temu Audi wstrzymało dostawy, napędzanych silnikami Diesla, modeli A6 i A7, kiedy okazało się, że w około 60 tys. samochodach wykryto nieprawidłowości, związane z emisją spalin właśnie.

Jak się jednak okazuje, afera z nielegalnym oprogramowaniem fałszującym wyniki testów emisji spalin dotyczy także innych producentów. Ostatnio głośno było o Mercedesie. Według doniesień, sprawa może dotyczyć nawet 750 tys. samochodów koncernu Daimler, a kwoty ewentualnych kar dochodzą do ponad 3,7 mld euro.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij