Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Prezes Volkswagena odchodzi z koncernu - Afera w VW

Echa afery "dieselgate" nie milkną i jeszcze długo temat ten będzie na pierwszych stronach gazet. Dziś w oficjalnym komunikacie koncern z Wolfsburga poinformował o odejściu prezesa Martina Winterkorna.

Martin winterkorn

O odejściu Martina Winterkorna mówiło się już wczoraj, ale były to nieoficjalne informacje. Zarząd koncernu miał zebrać się w środę, jednak doszło do przyspieszonego spotkania członków zarządu na lotnisku w Brunszwiku już we wtorek wieczorem. Dziś pojawiła się oficjalna informacja o odejściu prezesa Martina Winterkorna. Koncern potrzebował prawie doby na to, by wystosować oficjalne stanowisko w sprawie afery z jednostkami TDI.

"Jako prezes akceptuje odpowiedzialność za nieprawidłowości, które zostały znalezione w silnikach wysokoprężnych. Dlatego zwróciłem się do Rady Nadzorczej o zaakceptowanie mojej rezygnacji z funkcji prezesa Volkswagen Group. Robię to w interesie firmy, mimo że nie czuje, abym zrobił coś złego" - czytamy w oficjalnym komunikacie koncernu z Wolfsburga.

W piątek zarząd koncernu spotka się ponownie by wybrać następce Winterkorna, który był najlepiej opłacanym z prezesów w niemieckich firmach. Być może w przyszłości dowiemy się czy były już kapitan statku o nazwie VAG jest tylko kozłem ofiarnym, czy może wiedział o całym procederze. Odejście Martina Winterkorna nie kończy afery "dieselgate". Na bieżąco będziemy Was informować.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij