Prodrive P25 - Powrót do rajdów z lat 90.

Prodrive pokazał Subaru Imprezę P25, która będzie miała swój debiut podczas Goodwood Festival of Speed. P25 to aktualna interpretacja słynnej Imprezy 22B.

Subaru Impreza materiały prasowe
Subaru Impreza
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 139 633 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

W latach 90. wielu fanów rajdów marzyło o posiadaniu Subaru B22, które do dziś uchodzi za najładniejsze wcielenie Imprezy. Niestety postało tylko 424 egzemplarze tej wersji. Dla tych, którzy wciąż pragną tego auta Prodrive przygotował ciekawą propozycję. Zbudował model P25, który będzie miał dynamiczną prezentację podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood (23-26.06.2022). To nic innego jak aktualna interpretacja Imprezy 22B. By ostudzić wasz zapał informujemy, że cena Prodrive P25 przekracza pół miliona dolarów.
Prodrive najwyraźniej zapatrzył się na sukces kalifornijskiego Singera. W tym wypadku próbuje rozbudzić nostalgiczne wspomnienia fanów rajdów z lat 90. Każdy z egzemplarzy P25 bazuje na dwudrzwiowej wersji Subaru Imprezy. Prodrive wykorzystując kompozyty z włókna węglowego nawiązuje wyglądem do słynnej 22B poszerzając karoserię i montując spoiler w stylu WRC. Prodrive w pierwszym komunikacie nie podaje szczegółowej specyfikacji, ale wiadomo, że auto dzięki węglowej diecie będzie ważyło mniej niż 1200 kg. Pod maską znajdzie się nowoczesny bokser o pojemności 2.5 litra i mocy podniesionej do 400 KM, który współpracuje z sekwencyjną skrzynią biegów o 6 przełożeniach starowaną łopatkami i napędem na 4 koła. Dzięki systemowi launch control P25 zdolne jest osiągnąć 100 km/h w czasie 3,5 s. Oczywiście pojawi się również nowoczesne sportowe zawieszenie oraz większe hamulce. Wnętrze ma zachować klimat lat 90., ale wykończone będzie skórą, alcantarą i włóknem węglowym, a kierowca będzie korzystać z możliwości cyfrowego zestawu wskaźników. Pierwsze egzemplarze pojawią się w garażach klientów pod koniec 2022 roku.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA