Project One - nowa bestia od AMG

Project One to nazwa hipersamochodu przygotowywanego przez ekipę AMG. Czy niemiecka maszyna zdetronizuje Bugatti Chiron?

AMG Project One
AMG Project One
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Od jakiegoś czasu AMG podgrzewa atmosferę wokół najnowszego projektu. Producent ujawnił właśnie pierwsze szczegóły zupełnie nowego modelu, który dotychczas był znany pod technicznym pseudonimem „R50”.

REKLAMA

Project One ma być hipersamochodem czerpiącym z dorobku Formuły 1, którego osiągi są porównywalne z maszynami jeżdżącymi po torze. Można powiedzieć, że będzie to wyścigówka z homologacją drogową.

Producent ujawnił, że pod maską Project One zagra jednostka o pojemności 1,6 litra. Niech nie zwiedzie Was pojemność. Motor w układzie V6 będzie wspomagany przez silnik elektryczny. Ten pierwszy będzie dostarczał napęd na tylne koła, a drugi zadba o przednią oś. Do tego można się spodziewać maksymalnej mocy w okolicach 1000 KM. W połączeniu z lekką konstrukcją zapewni oszałamiające osiągi.

Inżynierowie Mercedesa zapowiadają, że dwuosobowa maszyna będzie najbardziej emocjonującym pojazdem, jaki kiedykolwiek wyjechał na drogi. Jeżeli projekt będzie realizowany zgodnie z planem, premiera odbędzie się w drugiej połowie tego roku. Niewykluczone, że Frankfurt będzie miejscem debiutu.

W tym roku Mercedes obchodzi 50-lecie AMG, dlatego ten samochód ma bardzo wyjątkowe znaczenie dla Niemców. Produkcja będzie ograniczona do 300 egzemplarzy, a jeden egzemplarz ma kosztować 2,4 mln euro.

Bugatti Chiron może zacząć się bać.

REKLAMA