Projektant Bugatti narysował Porsche 911

Bryła Porsche 911 jest jednym z najbardziej konserwatywnych kształtów w historii motoryzacji. Twórca Bugatti Chiron  postanowił zaprojektować klasyka według własnych założeń. Zobaczcie, co udało mu się stworzyć.

Porsche 911 - Sasha Selipanow
Porsche 911 - Sasha Selipanow
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 537 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche 911 to pod wieloma względami samochód ponadczasowy. Auto zaprojektował w 1959 roku Ferdynand „Butzi” Porsche, syn legendarnego założyciela Ferdynanda „Ferry” Porsche. Auto miało być większą i bardziej komfortową alternatywą dla sportowego modelu 356, ale jak pokazała historia, samochód szybko stał się ikoną niemieckiej marki.

REKLAMA

Przez dekady bryła nadwozia Porsche 911 praktycznie nie uległa zmianie. Projektanci z Zuffenhausen co kilka lat modyfikują tylko detale, dostosowując samochód do obecnie panujących trenów. Dlatego Sasha Selipanow, znany projektant samochodów, postanowił stworzyć własną interpretację modelu.

Człowiek, który stworzył jeden z najszybszych i najdroższych modeli na świecie – Bugatti Chiron, postanowił zmierzyć się z legendarnym, niemieckim modelem. Projektant stworzył ciekawe studium, które zrywa trochę z dotychczasową ewolucją design w Porsche i wprowadza sporo zmian w przedniej i tylnej części nadwozia.

Największą zmianą są przednie lampy, które nawiązują wyglądem do prezentowanego w 2015 roku konceptu Mission E. W oczy rzucają się dwa, sporych rozmiarów wloty powietrza. Charakterystycznym punktem jest również linia dachu, który posiada dwa wybrzuszenia w stylu „double bubble”, przechodzące w krótki, ale muskularnie wyglądający tył. Minimalistyczny wygląd tylnych lamp połączono w ostrymi wcięciami w zderzaku, a podwójne końcówki wydechu zamontowano centralnie okalając dyfuzorem.

Całość wygląda naprawdę imponująco. Niewykluczone, że właśnie w takim kierunku będzie zmierzać stylistyka Porsche 911 w następnych latach. Jak pokazuje przykład modelu Panamera, wiele smaczków z konceptu znalazło się w wersji produkcyjnej.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA