Przy okazji liftingu Hyundaia i30 dołącza wersja Turbo

Wraz z faceliftingiem Hyundaia i20 do oferty dołącza mocarna odmiana Turbo z silnikiem 1.6 T-GDI o mocy 186 KM. Hyundai twierdzi, że silnik był dostrajany pod tor Nurburgring.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Z przodu zmieniono sześciokątny grill i przedni zderzak. Lampy dostały nowy kształt a wokół halogenów pociągnięto wiązkę LED do jazdy dziennej. Z tyłu zmodyfikowano kształt zderzaka i zmieniono lampy. I-trzydziestka otrzymała też nowe wzory felg i kolory wnętrza.

Większych zmian dokonano w "bebechach". Klient może teraz wybierać pośród dwóch odmian wysokoprężnych 1.6 (110 i 136 KM) i trzech benzynowych 1.4 (100 KM) i 1.6 (120 KM) lub nowej wersji Turbo 1.6 T-GDI 186 KM. Ta ostatnia wraz z mocniejszym dieslem może być spięta z nową 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią 7DCT. Wszystkie silniki spełniają teraz normę Euro 6.

Wersja Turbo przyspiesza do setki w 8 sekund i osiąga prędkość 220 km/h. Szybki i30 ma też obniżone i utwardzone zawieszenie, wydajniejsze hamulce i kilka sportowych smaczków stylistycznych.

Hyundai i30 po faceliftingu będzie produkowany w Czechach. Jak w przypadku nowych modeli Hyundaia, auto obejmuje gwarancja pięciu lat. Do sprzedaży i30 trafi w przyszłym roku.

Zobacz także:
REKLAMA