Przygotuj auto do jazdy zimą

Nowa generacja paliw BP Ultimate na stacjach BP w całej Polsce. Na tych paliwach silnik lepiej odpala i pracuje przy niskich temperaturach.

Przez następnych kilka miesięcy jednym z nietracących na aktualności tematów wśród kierowców będzie przygotowanie auta do jazdy w sezonie zimowym. Kiedy już zmienimy opony, płyn do spryskiwaczy, a właściciele samochodów z silnikiem Diesla dodatkowo wymienią filtr paliwa, teoretycznie możemy odetchnąć z ulgą. Niestety, wystarczy, że w ciągu jednej nocy słupek rtęci pójdzie ostrzej w dół, może się okazać, że nie dostaniemy się do auta, ponieważ zamarzł nam zamek. Zacznie się więc poszukiwanie najbardziej rekomendowanych odmrażaczy, potem przepytywanie o najlepsze skrobaczki. W końcu przyjdą ferie i Ci, którzy zaplanują wyjazd w góry, będą musieli pomyśleć o łańcuchach na koła.

REKLAMA

Nawet jeśli jesteśmy już zaopatrzeni we wszystkie możliwe akcesoria ułatwiające nam jazdę zimą, nie możemy zapomnieć, że to również trudny czas dla silnika. Jadąc na stację benzynową warto więc przyjrzeć się aktualnej ofercie.

Od 17 listopada na stacjach BP dostępna jest nowa, ulepszona wersja paliw BP Ultimate. To najlepsza gama paliw BP stworzona przez wiodący w świecie zespół specjalistów. Nowe paliwa BP czyszczą i chronią silniki lepiej niż dotychczas. Firma, dostosowując się do nowoczesnych rozwiązań technicznych zastosowanych w silnikach w ciągu ostatnich pięciu lat, uznała za konieczne stworzenie ulepszonej wersji paliwa, które nie tylko dostosuje się do tych nowych rozwiązań, ale również je wzmocni.

Silniki montowane obecnie w nowych samochodach są niezwykle wydajne. Takie samo - czyli nowoczesne i wydajne - jest ulepszone paliwo BP Ultimate. Szkodliwe osady szybko odkładające się w silnikach pracujących na zwykłym paliwie, ograniczają wydajność pracy silnika w stosunku do wydajności, jaką powinien osiągnąć. Tymczasem BP Ultimate posiada czterokrotnie zwiększoną siłę czyszczenia silnika w stosunku do zwykłych paliw, a usuwając do 95% szkodliwych osadów, przywraca jego początkową wydajność i przedłuża jego żywotność.

Dodatkowo nowe paliwa BP zmniejszają tarcie wewnątrz silnika i chronią go przed osadem nagromadzonym podczas spalania paliwa. Różnicę dostrzegą również właściciele samochodów z silnikiem Diesla - BP Ultimate Diesel zawiera specjalny składnik, dzięki któremu podczas tankowania w zbiorniku powstaje mniej piany, niż w przypadku zwykłego paliwa. Teraz tankowanie jest szybsze, łatwiejsze i czystsze. A co ważniejsze - mniejsza ilość piany to możliwość zatankowania większej ilości paliwa, a co za tym idzie - przejechania większej liczby kilometrów pomiędzy tankowaniami.
Silne właściwości czyszczące BP Ultimate Diesel, które mają na celu usuwanie osadu, potrafią przywrócić 99% utraconej mocy z powodu osadu powstałego w silniku w wyniku zastosowania zwykłego paliwa.

Przygotowując się więc do sezonu zimowego, nie zapomnijmy uważniej przyjrzeć się ofercie paliwowej na stacjach benzynowych. Ta rada nie dotyczy zresztą tylko zimy - dobrej jakości paliwa warto używać cały rok.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA