Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Przyłapano Porsche 911 po faceliftingu!

Jak gdyby nigdy nic, Porsche 911 po liftingu jeździło sobie po drogach czeskiej Pragi. Pozbawiony kamuflażu egzemplarz zdradza nam wprowadzone modyfikacje. 

Odświeżone, legendarne coupe swoją oficjalną, publiczną premierę odbędzie na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie nam Menem. Zanim jednak się to stanie, Porsche prawdopodobnie zdecyduje się opublikować zdjęcia i dane techniczne modelu jeszcze przed wystawieniem go na wystawowe hale. Ale nim przyjdzie na to czas, już dziś do sieci trafiło pierwsze zdjęcie odświeżonej 911 bez żadnego kamuflażu.

Choć opublikowana „fotka” przyłapanego 911 nie jest najwyższej jakości i jest jednym jedynym zdjęciem pokazującym jedynie tył auta, to daje nam obraz tego, jakie zmiany wprowadzono w tej części nadwozia przy okazji faceliftingu.

W oczy od razu rzucają się trzy zmienione elementy: tylne światła o lekko odmienionym wzorze, kratka wentylacyjna silnika z pionowymi „szczebelkami” oraz przestylizowany zderzak ze zmienionym, centralnym umiejscowieniem podwójnej końcówki układu wydechowego. Szczególnie ostatnia z wymienionych nowinek przykuwa wzrok. Takiego rozmieszczenia wydechów nie miała żadna z wersji dostępnego od 2011 roku coupe. Nam najbardziej przypomina przedfacelifitingowe GT3, w którym końcówki wydechu zgrupowane były na samym środku „zadka”.

Niestety, osoba robiąca zdjęcie nie zdołała uchwycić przodu auta, więc nie wiemy jeszcze jak dokładnie wyglądać będzie jego odświeżona „buzia”. Jednak już kilka miesięcy temu fotografom udało się przyłapać zamaskowany egzemplarz, którego kamuflaż mocno zasłaniał wprowadzone zmiany i  nie pozwolił na dopatrzenie się stylistycznych poprawek.

Mała rewolucja zadzieje się w palecie silnikowej odświeżonej 911. Choć nie trafią tam jeszcze diesle, to większość jednostek korzystać ma z turbodoładowania, a największą nowością będzie hybrydowy zespół napędowy po raz pierwszy w historii dostępny w kultowym modelu. 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 488 500 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Na prawie dwa miesiące przed oficjalną premierą Porsche 911 po faceliftingu dało się przyłapać na ulicach Pragi.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Przylapano-Porsche-911-po-faceliftingu,20200,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-07-17 12:26:36
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij